JEDINEČNÝ PROJEKT #FUTURE – PREDNÁŠKY PRE MLADÝCH !

Chceme sa mať dobre a chceme byť šťastní! Na Slovenku je však všeobecne známe že množstvo mladých ľudí nemá jasnú predstavu o tom, ako by mala vyzerať ich budúcnosť. Veľkým problémom medzi nimi je najmä neschopnosť vybrať si svoj životný smer.

Tento problém vidí aj študent gymnázia Andreja Sládkoviča Alexander Ernest, ktorý sa dlhodobo venuje práve otázkam mládeže. Ako hlavný problém vidí to, že sa mládež nevie rozhodnúť a to hlavne z dôvodu slabých poznatkov o osobnostnom rozvoji.

V októbri sa tak rozhodol spustiť nový projekt s názvom #FUTURE – PREDNÁŠKY PRE MLADÝCH, kde ponúka mladým ľudom „iný“ pohľad na svet. Prostredníctvom organizovaných prednášok spojených s diskusiou s mladými ľuďmi sa tak snaží nájsť skrytí potenciál každého jedného návštevníka. Hlavým bodom celého nápadu je však to, že na každej prednáške je vždy prítomný  1 významný hosť, ktorý ma za sebou úspešný príbeh. Prostredníctvom tohto príbehu potom približuje možnosti ako sa veci dajú naplniť a ako si do bodky splniť svoje sny bez obáv z neúspechu a strachu.

„Tento projekt som sa rozhodol postaviť na nohy hlavne preto, že veľmi často vidím medzi nami mladými strach z budúcnosti. Myslím si, že by to o tom byť naozaj nemalo! Po dlhom uvažovaní som našiel spôsob ako vieme priniesť lepší pohľad na svet a tým pádom tento strach eliminovať, sú to práve pútavé prednášky plné príbehov o úspechu, ktorý vieme dosiahnuť všetci.

„Prednášky budú organizované pravidelne každý mesiac nielen v Banskej Bystrici, ale aj v iných mestách Slovenska. Momentálne máme rozpracované Kysucké Nové Mesto a v budúcnosti chceme „putovať“ aj ďalej. Prvá prednáška, ktorá sa konala v múzeu SNP bola plná príbehov a inšpirácií od môjho hosťa Davida Hanca. Je trošku smutné že takmer 80 % účastníkov sa otvorene priznalo, že NIE SÚ spokojní zo svojim životom. Tam sa presne ukázalo, že projekt zmysel má! Ukázalo sa aj, že naozaj každý jeden mladý človek si na prednáškach nájde ten svoj smer a odchádza tak s úsmev na tvári a obrovskou motiváciou konať. Naozaj som na nás hrdý a ďakujem všetkým účastníkom aj podporovateľom.“

Ak aj ty chceš zmeniť svoj život k lepšiemu, neváhaj a príď si vypočuť návod ako sa to dá! Rovnako, informácie o projekte nájdeš na facebookovej stránke „Future – prednášky pre mladých“ a na youtube kanály „FUTURE PRESS“ a nezabúdaj, vidíme sa tam!

text a foto: Alexander Ernest

Pozri tiež

Od 1. júna posilní Banskobystrický samosprávny kraj školské spoje

Spolu s otváraním základných a materských škôl pribudnú v cestovných poriadkoch prímestských autobusov SAD Zvolen a SAD Lučenec …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *