Jedna stredná škola je zatvorená, najviac aktívnych prípadov hlási okres Lučenec

Prinášame informácie o vývoji situácie s ochorením COVID-19 v Banskobystrickom samosprávnom kraji a v organizáciách v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti v týždni od 7. do 13. septembra.

Všetky okresy Banskobystrického samosprávneho kraja sú k dnešnému dňu podľa oficiálnych informácií Úradu verejného zdravotníctva v zelenej zóne, najviac aktívnych prípadov ochorenia COVID-19 bolo k 10. septembru v okresoch Lučenec, Banská Bystrica a Zvolen.

S ohľadom na počet aktívnych prípadov k celkovému počtu obyvateľov pristúpil Banskobystrický samosprávny kraj koncom uplynulého týždňa v okrese Lučenec k zvýšeniu ochrany klientov v zariadeniach sociálnych služieb (ZSS).

Zákaz návštev v okresoch Lučenec a Poltár

Až do odvolania platí pre ZSS v okrese Lučenec zákaz návštev, pobyt klientov mimo zariadenia je obmedzený na nevyhnutnú mieru a zvýšená pozornosť je venovaná zdravotnému stavu klientov i zamestnancov v zariadeniach. Sprísnený režim bude platiť až do zlepšenia celkovej pandemickej situácie v okrese.

„Zákaz návštev v ZSS dnes pre okresy Lučenec a Poltár vyhlásil aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Lučenci, rozšíril sa tým aj na zariadenia, ktoré nespadajú do pôsobnosti BBSK. Chceli by sme apelovať na rodinných príslušníkov klientov, aby tieto nariadenia rešpektovali. Rovnako ich žiadame o dodržiavanie plánov návštev a pokynov v ostatných zariadeniach. Len ak budeme všetci zodpovední a ohľaduplní, budeme mať situáciu aj naďalej pod kontrolou,“

hovorí Denisa Nincová, riaditeľka odboru zdravotníctva a sociálnych služieb Úradu BBSK.

V karanténe podľa jej slov momentálne nie je žiadne zariadenie sociálnych služieb v pôsobnosti kraja.

Dve školy pod kontrolou RÚVZ

Pod kontrolou regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) sú v okrese Lučenec dve stredné školy.

Stredná odborná škola vo Fiľakove je v červenej zóne a vyučovanie je tu podľa nariadenia úradu verejného zdravotníctva prerušené do 20. septembra. V domácej izolácii sú do tohto dátumu všetci žiaci, pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci školy. Žiaci i zamestnanci sa podrobia testovaniu podľa pokynov RÚVZ Lučenec.

V oranžovej zóne je podľa pokynov RÚVZ Stredná priemyselná škola stavebná Oskara Winklera – Winkler Oszkár Építőipari Szakközépiskola v Lučenci. Tu je vyučovanie prerušené v jednej triede, ktorú navštevuje žiak, ktorého rodinní príslušníci boli pozitívne testovaní na COVID-19. Vyučovanie v triede je predbežne prerušené do 16. septembra, o ďalšom postupe rozhodne príslušný RÚVZ na základe výsledkov testovania žiaka.

TS BBSK, Lenka Štepáneková

Pozri tiež

Do obnovy fasády Thurzovho domu investuje Banskobystrický kraj viac ako pol milióna eur

Jedinečná fasáda Thurzovho domu na námestí v Banskej Bystrici sa po desaťročiach dočká patričnej a odbornej obnovy. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *