Jubilejná Banskobystrická latka už zajtra

25. Banskobystrická latka (BBL)

Veľký atletický sviatok pod Urpínom sa bude konať už jubilejný 25-ty krát. Do Banskej Bystrice sa schádzajú tie najväčšie hviezdy skoku do výšky, aby už zajtra predviedli svoje najlepšie výkony pred vďačným publikom. Športová hala na Štiavničkách jedinečná svojou atmosférou bude aj tento rok beznádejne vypredaná. Na obľúbenom športovom podujatí sa predstavia aktuálni lídri svetových tabuliek Ruska Maria Lasickiéne a Japonec Naoto Tobe, prekvapenie z minulého roku. Slovenskí skokani Lukáš Beer a Tatiana Dunajská zlepšujú svoje výkony a ich forma graduje. Lukáš splnil limit na Halové Majstrovstvá Európy (HME) 226 cm a Tatiana zdolala 182 cm – slovenský jednotkový výkon roka. Do Banskej Bystrice zavíta aj juniorská hviezda Ukrajinka Jaroslava Mahučichová, ktorá bude útočiť na svoj vlastný juniorský rekord 199 cm. Medzi mužmi nebude chýbať vlaňajší víťaz Číňan Yu Wang.

Hudba a diváci dvíhajú v BB skokanov vyššie a vyššie

Banskobystrický skokanský míting je jedinečný svojou skvelou diváckou kulisou, výbornou organizáciou, ale aj hudobným sprievodom skokanov. Každého športovca sprevádza pri skokoch skladba, ktorú si sám vyberie, no diváci mohli už zažiť aj vyžiadanie si absolútneho ticha. Minulý rok sa vďaka tomu nemenovaná skokanka dostala ponad kritickú výšku, ktorá ju posunula až na najvyššie priečky. Ak viete o koho ide, môžete nám to napísať do komentára. Celkove 23 výškarov, 12 mužov a 11 žien zo 16 krajín sveta bude zajtra od 16.00 hod. dvíhať zo stoličiek divákov nielen v Športovej hale na Štiavničkách, ale aj pri televíznom prenose či internetovom streame v angličtine. Medzi krajiny, ktoré sa predstavia na mítingu po prvýkrát bude Mexico vďaka Esquivel Ximena medzi ženami  a Portoriko účasťou Castro Joela medzi mužmi.

Špičkové výkony

Veľa sa očakáva od Marie Lasickiéne z Ruska, ktorá naposledy v Moskve atakovala raz 206 cm a dvakrát 207 cm po tom, ako zdolala famóznych 204 cm. Diváci sa majú teda na čo tešiť. Medzi mužmi sa v poslednom čase stále zlepšuje Japonec Naoto Tobe, ktorý si halové maximum posunul postupne z 229 cm na 231, 233 a napokon až na 235 cm, čo je nielen najlepší japonský výkon, ale aj druhý celkovo najlepší výkon ázijského výškara v histórii. Motiváciou pre skokanov sú aj finančné odmeny za prekonanie rekordu mítingu či svetový rekord a novinkou je aj odmena za prekonanie juniorského svetového rekordu.

Ak ste sa nedostali k lístkom, nezabudnite si zajtra večer zapnúť televíziu a sledovať priamy prenos na RTVS. Jubilejný 25. ročník BBL začína v sobotu 9. februára o 16.00 hod.

mp

Pozri tiež

Foto: Mužským víťazom BBL Kubánec Zayas

Dvadsiata šiesta Banskobystrická latka vo vypredanej hale ( 11.2.) na Štiavničkách v Banskej Bystrici s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *