Jubilejný 10. ročník ankety a projektu Športová osobnosť Košíc vyvrcholí už čoskoro

Za jednu z tradičných udalostí športového diania na Slovensku už možno považovať i anketu Športová osobnosť Košíc, ktorá pod zaužívanou skratkou ŠOK mapuje dianie, výsledky a úspechy spojené s touto oblasťou života v metropole východu.

Jubilejný 10. ročník ankety a projektu Športová osobnosť Košíc vyvrcholí v piatok 8. marca. Medzi ocenenými nebudú chýbať aktuálni šampióni, ani slávne mená športovej histórie.

Poznáme mená laureátov

Na ocenených laureátov, ktorých starostlivo vyberala Košická športová akadémia zložená zo športových novinárov a zástupcov organizátorov ankety z Progress Promotion, sa ich fanúšikovia a priaznivci môžu tešiť v už zmienený piatok 8. marca. V tento deň sa na pôde hotela DoubleTree by Hilton predstavia v trochu inom svetle, než ich spravidla poznáme zo športových kolbíšť.

Pripravených je 20 kovových plastík z dielne akademického sochára Jána Leška, ktoré si v tento slávnostný večer prevezmú laureáti vo viacerých kategóriách. Všetky mená a profily nájdete na www.sportovaosobnost.sk.

Čo ostáva utajené

V hlavnej kategórii, nazvanej Top 10, budeme netrpezlivo čakať na odkrytie tajničky s menom absolútneho víťaza celej ankety, ktoré ostane utajené v nepriehľadnej obálke až do poslednej chvíle galavečera. Pre poriadok zopakujme, že v minulosti sa nimi postupne stali atlétka Dana Velďáková (2009), hokejista Peter Bartoš (2010), basketbalistka Lucia Kupčíková (2011), kulturista Igor Kočiš (2012), hádzanár Richard Štochl (2013), vodný lyžiar Alexander Vaško ml. (2014), tenistka Anna Karolína Schmiedlová (2015), basketbalistka Zuzana Žirková (2016) a premožiteľka La Manche Zuzana Jusková (2017).

Legenda storočia a Športovec desaťročia

Jubilejný desiaty ročník ankety prináša i jej mimoriadne rozšírenie o otázku, koho považuje odborná verejnosť za Legendu storočia a Športovca desaťročia Košíc. Odpoveď na ňu už dalo niekoľko desiatok expertov, trénerov i športových novinárov. Kto získal najviac hlasov a tým aj túto osobitú poctu sa dozvieme rovnako až 8. marca. Priestor vyjadriť sa k tejto téme dostáva i široká verejnosť. Od piatku 22. februára bude v nákupnom centre Aupark v Košiciach vystavená putovná trofej ŠOK a spolu s ňou i urna, do ktorej môžu fanúšikovia vhodiť svoj hlasovací lístok s tipom na svojho favorita.

Sála plná vzácnych hostí

O gratulantov nebude v piatok 8. marca v hoteli Doubletree by Hilton rozhodne núdza. Popri rodinách samotných laureátov to bude celá plejáda už v minulosti ocenených športovcov, viaceré žijúce legendy športu v Košiciach, prezidenti národných športových federácii, medzi nimi i šéf slovenského hokeja Martin Kohút, ktorý svoju cestu spojí určite i so stretnutiami pred blížiacim sa svetovým šampionátom v Košiciach. Význam a prestíž celému večeru dodá nepochybne i opätovná prítomnosť prezidenta Slovenského olympijského výboru Antona Siekela, z ktorého rúk boli už v minulých rokoch viackrát ocenení celkoví víťazi tejto ankety. Večerným programom bude hostí sprevádzať športový komentátor Marcel Merčiak a o hudobnú porciu v slávnostnom menu ŠOK sa postará formácia Slovak Tango.

Viac informácii

Všetky detaily zo súčasného ročníka i z histórie ankety nájdu záujemcovia na stránke www.sportovaosobnost.sk.

Zdroj a foto: TS Progress Promotion Košice

Pozri tiež

Do Collossea zavíta klávesový mág

V Košiciach odohrá svoj koncert člen Deep Purple Don Airey Deep Purple, Ozzy Osbourne, Gary Moore, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *