Jubilejný 20. ročník prehliadky detí materských škôl v speve „Bystrický  slávik“

Prehliadka detí v speve očarila aj tento rok rodičov, učiteľky i organizátorky. Bystrický slávik nie je ani tak súťažou ako skôr prehliadkou malých spevákov a speváčok z materských škôl.

V stredu 20. novembra sa v sále Základnej umeleckej školy Jána Cikkera v Banskej Bystrici uskutočnil jubilejný 20. ročník speváckej súťaže predškolákov Bystrický slávik. Podujatie otvorila zakladateľka súťaže, ako aj predsedníčka OMEP pre Banskú Bystricu a Brezno Dagmar Lapšanská, ktorá privítala prítomných hostí, spevákov zo štátnej opery,  ako aj poslankyňu MsZ Eriku Karovú.

„Dvadsať rokov, to je už nejaký ten vek. Deti starnú, z roka na rok máme lepšie a lepšie speváčky. Tento dvadsiaty ročník chceme osláviť spolu s Vami. Som rada, že aj v tomto ročníku Vám vieme priniesť krásny program.“

Operní speváci Katarína Procházková a Dušan Šimo deťom zahrali, zaspievali a tiež prišli podporiť mladé spevácke talenty.

Do podujatia sa zapojilo 24 materských škôl z Banskej Bystrice a Brusna. Deti zanôtili okrem ľudových piesní, aj moderné. V krásnych krojoch či moderne ladených oblečeniach zazneli známe piesne ako Červené jabĺčko, Išla sova na tanec, Moje milé jahody, Po nábreží koník beží, pesnička Spievanky zaznela za doprovodu  harmoniky, Hrajte mi husličky,  Od valašky od zeme,  ako aj Na Trenčianskom moste.  Deti boli výborne pripravené a ak im aj nejaké to slovíčko vypadlo z pamäti, za pomoci svojej pani učiteľky si rýchlo spomenuli.

Mnohých prekvapili aj menej známe pesničky ako Zem naša planéta, Všetky vtáky do radu, Nemám rada boxerov, Jeseň pani bohatá.

Niektoré deti pri speve sprevádzali pani učiteľky na hudobných nástrojoch a ďalšie ich s úsmevom povzbudzovali. Niektorí rodičia prišli podporiť tiež svoje ratolesti a nenechali si ujsť krásny umelecký spevácky zážitok.

Všetky deti podali skvelé výkony a žiadne z nich neodišlo bez odmeny. Niektoré pesničky v podaní dievčat a chlapcov boli tak emotívne, že sa v publiku kde tu zaleskla i slza dojatia. Na záver si zaspievali všetci spoločne a urobili si fotografiu na pamiatku. Víťazmi boli všetky deti, vďaka samozrejme patrí ich učiteľkám a rodičom, ktorí ich na prehliadku s láskou pripravovali.

Organizátorom podujatia bol Školský úrad, oddelenie školstva a mládeže a RS OMEP Banská Bystrica.

Martina Boroviaková

 

 

Pozri tiež

ZLEPŠOVANÍM KOMUNIKAČNÝCH ZRUČNOSTÍ ZDRAVOTNÍKOV CHCÚ PREDCHÁDZAŤ NESPOKOJNOSTI PACIENTOV

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica prešlo školeniami komunikačných zručností už 398 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *