Juniori získali zo štyroch zápasov šesť bodov

Na druhý blok zápasov nastúpili juniori do 17 rokov MIBY Banská Bystrica na domácej palubovke v Badíne v dvoch zápasoch najprv proti Žiline a neskôr v stretnutí s Prievidzou. 

MIBA Banská Bystrica U17 – MŠK Žilina Futsal U17 1:3 (0:1)
Góly: Paulovčík – Jančula, Kaštan, Adamov vlastný

Zostava MIBA: Šimo – Adamov, Telúch „K“, Bartkovič, Mikuštiak, Bezděka, Puškár, Paulovčík, Ďurkovič

Po enormnej bojovnosti a peknom tímovom výkone mladíkov MIBY na domácej pôde nedokázali poraziť najväčšieho ašpiranta na titul – MŠK Žilinu. Vyrovnaný prvý polčas, ktorý priniesol pár veľmi pekných a vyspelých akcií z oboch strán. Žiaľ, opäť sa domácim vypomstilo využívanie šancí a do šatní sa odchádzalo s dvojgólovým náskokom pre hostí. V druhom polčase Žilinčania ovládli hru a mnohokrát  domácich zachránil v bráne skvelý Adrián Šimo. V posledných minútach sa podarilo Banskobystričanom vstreliť aspoň čestný zásah, keď sa presadil nováčik v domácom drese, Patrik Paulovčík.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica U17: 

V prvom domácom zápase sme nastúpili proti favoritovi na zisk titulu MŠK Žilina. Prvý polčas bol súper lepším tímom, ale do vyložených šancí sme ho veľmi nepúšťali. Góly sme dostali po našich chybách, keď bola naša defenzíva nedostatočne dôrazná a rovnako aj v ofenzíve bolo naše zakončenie nepresné a nedôrazné. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, no gólovo sa opäť presadili hostia. Náš prvý gól v sezóne tak prišiel až v závere stretnutia keď Paulovčík výborne zabojoval a dosiahol zaslúžený gól.“

MIBA Banská Bystrica U17 – TNF Lions Prievidza U17 11:0 (4:0)
Góly: Bartkovič 3, Bezděka 3, Mikuštiak 2, Ďurkovič 2, Paulovčík

Zostava MIBA: Šimo – Adamov, Telúch „K“, Bartkovič, Mikuštiak, Bezděka, Puškár, Paulovčík, Ďurkovič

Jednoznačná výhra a prvé tri body v tabuľke pre “sedemnástku” MIBY po dominantnom výkone od mladých futsalistov. Pár gólov v prvom polčase znamenalo nárast sebavedomia a to sa odrazilo aj na výsledku. Skvelé individuálne výkony od Mikuštiaka, Bezděku a taktiež Paulovčíka boli podčiarknuté “nulou” brankára Šima. Títo, ale aj iní hráči sú obrovským prísľubom pre budúcnosť futsalu v Banskej Bystrici. Budúcu sobotu budú cestovať do Žiliny, kde sa stretnú s oboma žilinskými družstvami.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica U17:

 „V druhom zápase sme na domácej palubovke chceli konečne bodovať naplno. Od úvodu stretnutia boli naši chalani aktívnejší a hneď v druhej minúte sa presadil Paulovčík. Hoci sme diktovali tempo hry, až do 14. minúty bol stav 1:0. Potom sa však za tri minúty presadili Bezděka, Bartkovič a Mikuštiak a polčasové skóre 4:0 bolo pre nás už oveľa radostnejšie. V druhom polčase opadla z chalanov zápasová nervozita, naopak súper psychicky poľavil a naši chalani na palubovke excelovali. Pridali ďalších sedem gólov a keď si v bráne čisté konto udržal spoľahlivý Šimo, zrodil sa zaslúžený výsledok 11:0.“

Aktuálna tabuľka súťaže: https://slovensky-futsal.futbalnet.sk/sutaz/2884/

Aj juniori do 20 rokov odohrali dvojzápas v Prešove, kde sa stretli s Lučencom a s domácim FK Prešov.

Mimel Lučenec U20 – MIBA Banská Bystrica U20 1:4 (0:3)
Góly: Keszi – Bačo 2, Král, Binder

Zostava MIBA: Kollár – Král „K“, Bačo, Kuruc, Binder, Murin, Marunčiak

V prvom zápase málopočetnej výpravy futsalistov MIBY na ďaleký východ do metropoly Šariša nastúpili proti Lučencu. Na mierne vyčerpaného súpera, ktorý mal už v nohách jeden zápas, Banskobystričania vybehli a nedali mu už od prvých minút šancu k nadýchnutiu. Po pár zákrokoch brankára Lučenca sa dostali na koňa po peknej individuálnej akcii Bača. Ani nie tri minúty na to upevnili svoje vedenie, keď po prihrávke Kuruca opäť zakončoval Bačo. Na rozdiel triedy zvyšoval Král do poloprázdnej brány, a tým zaistili, že súper z Lučenca už hrýzť v druhom polčase nebude.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica U20: 

„Na druhý dvojzápas sme do Prešova cestovali len so šiestimi hráčmi v poli, k čomu sme podriadili aj taktiku počas prvého zápasu. Od úvodu stretnutia s Lučencom sme boli lepším tímom, mali sme loptu na našich halovkách častejšie ako súper a diktovali sme tempo hry. V prvom polčase sa dvakrát presadil po pekných akciách Bačo a jedenkrát aj Kráľ. Druhý polčas sa hral v pokojnom tempe, keďže sme vedeli, že o chvíľu nás bude čakať náročný zápas proti Prešovu. Chalani mierne šetrili sily, za nás skóroval ešte Binder a za súpera po našej chybe počas hry bez brankára Keszi do prázdnej bránky.“

Mimel Lučenec U20 – MIBA Banská Bystrica U20 1:4 (0:3)
Góly: Keszi – Bačo 2, Král, Binder

Zostava MIBA: Kollár – Král „K“, Bačo, Kuruc, Binder, Murin, Marunčiak

Na druhý zápas Banskobystričania naopak od domácich Prešovčanov nemali výhodu oddychu a za necelých pätnásť minút od konca zápasu s Lučencom sa opäť postavili na palubovku. Od začiatku bola citeľná nervozita z oboch strán, no lepšie sa z nej spamätali domáci, keď po dvoch zbytočných chybách hostí, domáci trestali a v desiatej minúte už viedli o dva góly. Zlepšený výkon futsalistov MIBY v druhom polčase však vytúžené góly nepriniesol. Minútu pred koncom zápasu len zdramatizovali kopom z desiatich metrov z halovky Bača.
Za zmienku je rozhodne aj fakt, že dnes dvaja mladí, no na svoj vek veľmi skúsení hráči (odchovanci košického futsalu) Kuruc a Bačo odohrali takmer celých osemdesiat minút.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica U20: 

„Druhý zápas bol pre nás už oveľa náročnejší, hoci sme boli opäť lepším družstvom, no zodpovedná defenzíva súpera na ich polovičke nám robila problémy. Priestor na rozvinutie kombinácie a následné zakončenie sa hľadal veľmi ťažko a hoci sa naši skúsení reprezentanti Bačo s Kurucom snažili niečo vymyslieť, domáci boli veľmi pozorní. Naopak, my sme urobili dve kardinálne chyby, ktoré nemohli skončiť inak ako gólmi v našej siete a tak sa polčas skončil dvojgólovým vedením súpera. V druhom polčase sa súper ešte viac stiahol, tlačili sme ho v hre 4 proti 4, ale aj počas powerplay, ktorú sme hrali čoraz častejšie s brankárom Kollárom. Bohužiaľ gól sa nám podarilo vstreliť až v predposlednej minúte, keď po šiestom faule Prešovčanov skóroval z desaťmetrového kopu nekompromisne Bačo. Na vyrovnanie nám už veľa času neostávalo, zvlášť keď si rozhodcovia spolu s domácimi prispôsobili pravidlá a obrali nás o minútu čistého času. Aj taký býva šport a bohužiaľ tréneri ani hráči v takýchto prípadoch nevedia rozhodnutie pánov na ihrisku ovplyvniť.“

Aktuálna tabuľkahttps://slovensky-futsal.futbalnet.sk/sutaz/2883/

Najbližší program juniorských družstiev:

FEJ U20, štvrtok 28.11.2019, ŠH Aréna Lučenec
rozpis zápasov:
1. od 11.00 hod. Mimel Lučenec – TNF Prievidza
2. od 12.00 hod. MIBA Banská Bystrica – FK ORION TIP Bánovce nad Bebravou
3. od 13.15 hod. Mimel Lučenec – FK ORION TIP Bánovce nad Bebravou
4. od 14.15 hod. MIBA Banská Bystrica – TNF Prievidza

FEJ U20, štvrtok 19.12.2019, ŠH Levice
rozpis zápasov:
1. od 11.00 hod. Futsal Team Levice – Mimel Lučenec
2. od 12.00 hod. MŠK MAYERSON Nové Zámky – MIBA Banská Bystrica
3. od 13.15 hod. Futsal Team Levice – MIBA Banská Bystrica
4. od 14.15 hod. MŠK MAYERSON Nové Zámky – Mimel Lučenec

FEJ U17, sobota 23.11.2019, ŠH Žilina-Rosinky
rozpis zápasov:
1. od 12.00 hod. MŠK Žilina FUTSAL – MŠK MAYERSON Nové Zámky
2. od 13.15 hod. MŠK MAYERSON Nové Zámky – MIBA Banská Bystrica
3. od 14.30 hod. MŠK Žilina FUTSAL – MIBA Banská Bystrica

FEJ U17, streda 18.12.2019, ŠH Milénium Nové Zámky
rozpis zápasov:
1. od 11.00 hod. MŠK MAYERSON Nové Zámky – TNF Prievidza
2. od 12.15 hod. TNF Prievidza – MIBA Banská Bystrica
3. od 13.30 hod. MŠK MAYERSON Nové Zámky – MIBA Banská Bystrica

MIBA Banská Bystrica, Lukáš Berec

Pozri tiež

Pozvánka na výstavu autorskej dvojice Mrvová – Halász pod názvom Do jadra vulkánu

Slovenské banské múzeum – Galéria Jozefa Kollára srdečne pozývajú na otvorenie výstavy autorskej dvojice Mrvová …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *