Júnová Bystrická hodinka bude o histórii športu v meste pod Urpínom

Histórii športu v Banskej Bystrici sa bude venovať júnová, v poradí šestnásta Bystrická hodinka.

Banská Bystrica je bezpochyby mestom s bohatou športovou tradíciou. Svedčí o tom aj titul Európske mesto športu, ktorým sa hrdí v roku 2017. Okrem úspechov reprezentantov v jednotlivých športových odvetviach sa mnohokrát osvedčila aj ako hostiteľka špičkových športových podujatí na úrovni európskych a svetových šampionátov.

Poznáte bohatú športovú históriu nášho mesta? Ak nie a chceli by ste, rozhodne by ste nemali chýbať na júnovej Bystrickej hodinke, ktorá bude vo štvrtok 15. júna v Kaviarni Národného domu. O tom, aké druhy športu majú v našom meste svoje zastúpenie, ktorí reprezentanti nám v minulosti robili najväčšiu radosť, akými titulmi sa môžeme chváliť, porozpráva odborník na témy športovej histórie a dekan Filozofickej fakulty UMB, prof. PaedDr. Karol Görner, PhD.

„Pred časom sme medzi našimi návštevníkmi robili anketu o tom, aké témy by ich na Bystrických hodinkách zaujímali. Odpovedí bolo mnoho a my sa niektoré pokúšame napĺňať. Spomedzi nich sme už predstavili históriu budov na Námestí SNP, Hodinovej veže a históriu nášho amfiteátra. Jedným z opakujúcich sa dopytov bola téma histórie športu. Banská Bystrica je pre tento rok Európskym mestom športu. Práve preto sme sa rozhodli  pospomínať na športové úspechy v našom meste. Sme veľmi radi, že naše pozvanie na júnovú Bystrickú hodinku prijal pán profesor Görner,“

uviedla Diana Javorčíková z Banskobystrického okrášľovacieho spolku, ktorý Bystrickú hodinku organizuje.

Bystrická hodinka vo štvrtok 15. júna v Kaviarni Národného domu sa začína o 18. hod.

Vstup je, ako vždy, voľný. Bude to posledná „hodinka“ pred letnými prázdninami. Ďalšie zaujímavé rozprávanie z histórie, ale aj súčasnosti Banskej Bystrice prinesie septembrová Bystrická hodinka.

TS BBOS, ilustr. foto: mp

Pozri tiež

S októbrovou Bystrickou hodinkou návrat do novembra 1989

Akoby to bolo nedávno. Je to však už neskutočných tridsať rokov. Nežná revolúcia zmenila tvár …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *