Juraj Mesík uvedie novú knihu Listy Nanukovi

Posledný októbrový pondelok sa v banskobystrickom Artfore na Hornej Striebornej uskutoční uvedenie novej knihy analytika a aktivistu Juraja Mesíka Listy Nanukovi, ktorá je exkurziou do človečích dejín.

Kniha prináša dvadsaťštyri listov, ktoré v rokoch 2010 až 2019 písal skutočný otec svojmu synovi. Nie je to však žiadna reality show a ani veselé čítanie, lebo rozprávanie je autentické – a pravda občas bolí. Ako hovorí Juraj Mesík,

otcovia a matky nepíšu svojim deťom listy so zámerom zverejniť ich v knihe. Rovnako to bolo aj s listami Nanukovi. Dlho mi vôbec nenapadla myšlienka vydať ich pohromade.

Listy Nanukovi vychádza s ilustráciami Lenky Lipárovej v banskobystrickom vydavateľstve PRO. Zrod knihy podľa Juraja Mesíka prišiel nečakane:

“Myšlienku mi nakoniec vnuklo dievčatko len o pár rokov staršie od Nanuka, ktoré – rovnako ako on – spadá medzi deti s poruchou autistického spektra. Keď Greta Thunbergová na jeseň 2018 začala svoj školský štrajk za klímu, stal sa malý zázrak.”

Ak sa však stále pýtate, čo môže povedať otec synovi dnes, v čase globálnej krízy ľudstva,  teda nielen v klimatickej či ekonomickej kríze, pozývame vás 28. októbra 2019 o 19:00 hod. na autorské uvedenie knihy Listy Nanukovi do kníhkupectva Artforum na Hornej Striebornej 10. Diskusiu s Jurajom Mesíkom moderuje Rado Sloboda. Vstup na podujatie je voľný!

Projekt Literárna bašta z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je zároveň jeho hlavným partnerom.

TS Literárna bašta, Slavo Sochor

Pozri tiež

Juniori získali zo štyroch zápasov šesť bodov

Na druhý blok zápasov nastúpili juniori do 17 rokov MIBY Banská Bystrica na domácej palubovke …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *