K multifunkčnému ihrisku pribudol v martinskom gymnáziu tartanový ovál

K multifunkčnému ihrisku v športovom areáli martinského Gymnázia Jozefa Lettricha pribudla nová bežecká dráha, ktorú vybudoval Žilinský samosprávny kraj, informovala hovorkyňa ŽSK Lenka Záteková.

„Nový tartanový ovál má štyri dráhy po 400 metrov a rovnako je tu vyznačená šprintérska dráha na 100 metrov. Na výstavbu sa nám podarilo získať aj prostriedky z Úradu vlády SR vo výške 33.000 eur a Žilinský kraj dofinancoval 50.000 eur, vďaka čomu bude mať škola omnoho lepšie podmienky na športovanie a prípravu mladých talentov,“ uviedol podpredseda ŽSK Jozef Štrba s tým, že kraj vyčlenil gymnáziu i prostriedky na novú časť oplotenia vo výške 5000 eur.

Riaditeľ gymnázia Igor Libo doplnil, že ovál budú môcť využívať študenti aj verejnosť.

„Areál bude počas dňa otvorený pre všetkých záujemcov, ktorí si môžu prísť napríklad ráno alebo poobede zabehať. Verím, že tým poskytneme možnosť rozvíjať sa každému, kto bude mať chuť na sebe pracovať. Tak, ako tu pred 15 či 20 rokmi začínala ešte na škvare naša úspešná reprezentantka Lucka Klocová, možno dráha vychová aj ďalších talentovaných atlétov,“ podotkol riaditeľ Gymnázia Jozefa Lettricha.

Držiteľka viacerých cenných kovov zo svetových atletických súťaží Lucia Hrivnák-Klocová bude podľa neho v Gymnáziu J. Lettricha viesť i atletický krúžok.

„Moje začiatky boli práve tu na tejto škole, takže o to viac ma teší, že je tu vybudovaný nový tartan. Deti dostanú vďaka kvalitnému povrchu väčšiu motiváciu a odrazí sa to aj na ich výkonoch. Dúfam teda, že škola bude mať omnoho viac úspechov, lebo už teraz je v popredí na všetkých súťažiach,“ dodala Hrivnák-Klocová.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

V Martine sa začína výcvik prvých dobrovoľných vojakov

V Prápore výcviku Martin sa začína dnes výcvik prvých dobrovoľných vojakov, ktorý potrvá do 30. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *