KEĎ DETI VOLAJÚ O POMOC!!!

DIEVČATKO PREŽÍVALO DOMA MUKY A STRACH

V jednom z Banskobystrických okresov vyšetruje polícia otrasný prípad zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Hovoríme o „rodičoch“ dievčaťa, ktorí svojej dcére dlhodobo spôsobovali utrpenie. Dievča bolo dlhodobo neprimerane zneužívané na domáce práce, ktoré muselo vykonávať v čase, keď majú deti spať. Zakazovali jej chodiť von, stretávať sa s kamarátmi, odopierali jej prístup k jedlu, na raňajky si na stole našla maximálne vodu. Jedávala mrazenú pizzu alebo suchý chlieb, na Vianoce mala mrazené rybie prsty s chlebom a jedlo, ktoré mali doma si zobrať nemohla. Jeden mesiac bolo dievča dokonca „za trest“ v škole bez obedov. Čiže keď jej spolužiaci obedovali, ona sa mohla iba pozerať.

Týranie však malo aj formu fyzického násilia, dievča dostávalo facky a kopance na zemi pričom ju vulgárne ponižovali. Domov sa jej stal „väzením“, v ktorom dievčatko zamykali a vzali jej kľúče, aby sa nemohla dostať von. Keď bola chorá, ako to už v bežných rodinách býva, rodičia idú s dieťaťom k lekárovi, čo sa v tomto prípade zďaleka povedať nedá. Dievča sa muselo liečiť svojpomocne, alebo musela chodiť do školy chorá. Toto všetko a ešte mnoho ďalších vecí prežívalo mladé dievča v strachu a bezmocnosti dlhšie obdobie. Kvôli citlivosti prípadu nemôžeme uviesť bližšie detaily prípadu, ktoré sa diali za zatvorenými dverami tejto domácnosti. Takýto život v strachu a strese dohnalo dievča k pokusu o samovraždu.

V prípade, že budete mať poznatky alebo podozrenie, že sa niečo podobné deje vo vašom okolí, v každom prípade je na mieste túto skutočnosť oznámiť prostredníctvom známych telefónnych čísiel 112 a 158. V prípade, ak políciu z osobných dôvodov nechcete kontaktovať vôbec, môžete týranie detí nahlásiť i na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny má zriadenú pre tento účel bezplatnú infolinku (tel. č. 0800191 222), kde sa môžete dozvedieť viac o možnostiach postupu.

Zdroj a il. foto: fb Polícia SR – Banskobystrický kraj

Pozri tiež

POLÍCIA V BANSKEJ BYSTRICI DOKUMENTUJE SMRŤ MLADEJ ŽENY

Dnes (6.6.) v skorých ranných hodinách sme boli vyslaní do miestnej časti Uhlisko v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *