KEĎ SADÁTE ZA VOLANT, MYSLITE PROSÍM NA TO, ŽE VÁS DOMA VŽDY NIEKTO ČAKÁ. JAZDIME TAK, ABY SME SA VŠETCI BEZPEČNE DOSTALI DO CIEĽA!

Na cestách Banskobystrického kraja sa počas tohto roka objavilo mnoho tragických nehôd. Až 18 krát museli v našom kraji záchranné zložky zasahovať pri nie práve ľahkých situáciách. Pri všetkých 18-tich nehodách sa im naskytol hrozný pohľad a ich obetiam sa už bohužiaľ nedalo pomôcť. Potom prichádza tá najťažšia situácia, oznámiť túto bolestivú informáciu pozostalej rodine, čo je veľmi neľahká úloha a práve príbuzní sú tí, ktorých nešťastie zasiahne najviac. Ide o tragédie, ktorým by sa dalo vo väčšine prípadov predísť práve opatrnou a zodpovednejšou jazdou vodičov. Príčinou nehôd totiž veľakrát nebýva len nedostatočná technická vybavenosť vozidla, ale pod túto sa mnohokrát podpíše práve nezodpovedný vodič. Fotografie v prílohe tejto správy zachytávajú vážne dopravné nehody, pri ktorých prišli aj nevinní ľudia o život práve vinou iného vodiča. Dôvodom vzniku väčšiny týchto tragédii bola práve rýchla jazda, nevenovanie sa plne vedeniu vozidla, nerešpektovanie dopravného značenia, nesprávne predchádzanie vozidiel na miestach kde je predbiehanie zakázané, a čo je z nášho pohľadu veľmi nezodpovedné,  mnohé z uvedených príčin sprevádzal aj alkohol.

Touto cestou sa však prihovárame nielen vodičom, ale aj chodcom, cyklistom či motocyklistom „dbajte na zvýšenú opatrnosť a zodpovednosť“, je to totiž jeden z najdôležitejších predpokladov bezpečných ciest.

Bilancia tragických následkov dopravných nehôd na cestách nášho kraja má skutočne alarmujúce výsledky. Chceme touto cestou opätovne vyzvať všetkých účastníkov na cestách, aby si uvedomili, že svojou vlastnou nezodpovednosťou na cestách ohrozujú aj ostatných jej účastníkov.

Začnime každý od seba, skúsme všetci svojim vlastným pričinením pozitívne prispieť k zlepšeniu bilancie štatistík v dopravnej nehodovosti a nešťastí na cestách.

KRPZ BB, Petra Kováčiková, Foto: KRPZ BB

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica za rok 2018

V roku 2018 dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 234 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s rokom 2017 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *