Kino Hron ponúkne festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji

Päticu dokumentárnych filmov približujúcich aktuálne témy prinesie do žiarskeho Kina Hron festival Ekotopfilm. Festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji zavíta do mesta vo štvrtok 8. marca.

„Filmy atraktívnym spôsobom otvárajú a poukazujú na niektoré z mnohých problémov, ktorým naša civilizácia čelí. Návštevníci sa môžu zapojiť aj do zaujímavej diskusie „mimo plátna“ s názvom Domácnosť bez odpadov s hosťom Branislavom Moňokom, ktorý sa podelí o svoje osobné skúsenosti,“

 informovala Petra Demková zo žiarskeho mestského kultúrneho centra.

V rámci žiarskeho Junior festivalu, ktorého sa zúčastnia žiaci miestnych základných a stredných škôl, podľa nej najprv premietnu vybrané dokumenty určené pre detského diváka. Následne je pre školákov pripravený sprievodný program.

Medzinárodný filmový festival má takmer polstoročnú tradíciu. Na území bývalého Československa sa festival Ekotopfilm po prvýkrát uskutočnil už v roku 1974 a je tak najstarším filmovým festivalom s environmentálnou tematikou na svete. Nosnou myšlienkou aktuálneho ročníka je myšlienka „Na konci evolúcie nie je krása“.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

ZMENÍME PLANÉTU ALEBO SEBA?

27. MÁJA 2019 ŠTARTUJE NOVÝ ROČNÍK FESTIVALU EKOTOPFILM – ENVIROFILM Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *