Komfortnejší prístup k Starej nemocnici aj pre chodcov

Požiadavka dobudovania chodníka v úseku medzi kruhovým objazdom na Rudlovskej ceste a existujúcim chodníkom na Ceste k nemocnici rezonovala medzi Banskobystričanmi dlhodobo. Zvýšenie bezpečnosti, zabránenie kolíznym situáciám chodcov s motoristami a zvýšenie komfortu peších bude realitou už čoskoro. V najbližších dňoch sa začne so stavebnými prácami nového chodníka v predpokladanej hodnote cca 26 500 eur. Obyvatelia mesta smerujúci do Starej nemocnice a k zdravotníckym zariadeniam ho začnú plnohodnotne využívať už v decembri tohto roka.

Viac ako stodvadsať metrov nedokončeného chodníka sa dobuduje na Ceste k nemocnici pri miestnej komunikácii pozdĺž rodinných domov. Napojí sa na už existujúci, ktorý bol vytvorený v rámci realizácie severného obchvatu Banskej Bystrice ako súčasť okružnej križovatky pre prístup do centra, Rudlovej i Sásovej.

Frekventovaným úsekom prejde denne mnoho ľudí, ktorí musia kľučkovať po neupravenom teréne a vyhýbať sa motoristom. K tejto investičnej akcii nebola v minulosti spracovaná žiadna technická dokumentácia, podľa ktorej by sa chodník dobudoval. Chýbajúci materiál sme preto dopracovali a na tento rok vyčlenili v mestskom rozpočte financie na realizáciu. Som presvedčený, že novým chodníkom zabránime ďalším kolíznym situáciám a zvýšime bezpečnosť peších a motoristov aj v tomto úseku. “ hovorí primátor Ján Nosko.

Územné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť vo februári 2016. Nakoľko sa v danej lokalite pod chodníkom nachádzal aj cudzí pozemok, mesto ho muselo od majiteľa odkúpiť. Následne bolo vydané stavebné povolenie a začaté verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby, ktorému dnes bolo odovzdané stavenisko. Mesto žiada verejnosť o trpezlivosť a ospravedlňuje sa za dopravné obmedzenia vzniknuté počas realizácie chodníka.

1

TS: Zdenka Sekerešová

Pozri tiež

Zahraniční a domáci návštevníci radi vyhľadávajú Banskú Bystricu

Zahrať si mestskú hru v centre Banskej Bystrice, absolvovať komentovanú prehliadku kostolov, virtuálnu prehliadku regiónu, vyjsť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *