Kraj zabezpečuje kyvadlovú dopravu na podujatí SIAF, autobusy budú nízkopodlažné

Najväčšie podujatie svojho druhu v kraji, Medzinárodné letecké dni SIAF 2019 na Sliači, otvorí svoje brány už túto sobotu, 3. augusta. BBSK ako partner podujatia pripravil pre návštevníkov bezplatnú kyvadlovú dopravu zo záchytného parkoviska III.

Medzinárodné letecké dni SIAF každoročne lákajú desaťtisíce návštevníkov. K tomu, aby bola doprava na letisku a v jeho okolí plynulejšia, tento rok opäť prispeje aj Banskobystrický samosprávny kraj. Pre návštevníkov leteckých dní zabezpečí bezplatnú kyvadlovú dopravu.

„SIAF do nášho kraja každoročne priláka rekordné počty turistov. Záleží nám preto na tom, aby ich zážitok nič nepokazilo a doprava v mieste podujatia bola bezpečná, plynulá a pre návštevníkov pohodlná. Preto sme aj tento rok zabezpečili bezplatnú kyvadlovú dopravu medzi záchytnými parkoviskami a areálom letiska,“

uviedol predseda BBSK Ján Lunter.

V sobotu aj v nedeľu bude premávať 10 autobusov z parkoviska III určeného pre návštevníkov prichádzajúcich k Letisku Sliač od východu –  Košice, cesta I/50 a juhu – Krupina, cesta I/66. O správne nasmerovanie vodičov na toto parkovisko sa postarajú smerové tabule. Po naplnení tohto parkoviska bude prístupné záložné parkovisko IV.

Z oboch parkovísk autobusy pôjdu cez Sliač po ulici ČSA, pričom zastavia ešte na mieste „Sliač pomník“, teda na ulici Československej armády, vedľa Rímsko-katolíckeho kostola sv. Mikuláša. Ďalšia zastávka bude už len pred bránami Letiska Sliač. Autobusy budú v sobotu aj v nedeľu premávať od 7:00 do 18:00 hod.

Na kyvadlovú dopravu budú nasedené kĺbové 18-metrové nízkopodlažné autobusy, plne klimatizované. Cestovanie by malo byť pohodlnejšie pre mamičky s kočíkmi, deti, starších občanov a pre ľudí s telesným postihnutím, respektíve na invalidnom vozíku, keďže spomínané autobusy sú vybavené taktiež plošinou, ktorá je určená hlavne pre bezproblémový nástup a výstup imobilných cestujúcich a vozičkárov.

TS BBSK, Mária Galajdová, foto: mp

Pozri tiež

ŠKODA na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF prinesie horúce novinky

Najväčšie podujatie pre fanúšikov leteckej techniky – Medzinárodné letecké dni SIAF – sa uskutoční už …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *