Krajský turnaj floorball SK LIGA aj v meste pod Urpínom

12. – 14. februára 2019 pokračuje v meste pod Urpínom najúžasnejšia séria krajských šampionátov najväčšej školskej športovej súťaže floorball SK LIGA.

​Súťaží sa v piatich kategóriách v ôsmych krajoch Slovenska, v najlepších slovenských športových halách a na nových ihriskách, so špeciálnym dizajnom pre floorball SK LIGA! Originálne šampionáty pre vás pripravili spolu s nami a našimi dobrými partnermi aj top floorballové kluby, ktoré poznáte z najvyšších mužských a ženských líg v SR.

Každý šampionát má svoju vlastnú krajskú fb stránku, kde sú aktuálne informácie o súťaži. Počas každého zápasu sa budú nakrúcať tie najlepšie športové momenty, ktoré zachytia top okamihy zo zápasov. Organizátori mysleli aj o pohodlie súťažiacich a divákov a pripravili čerstvé nápoje od LIDLA. Pre každý tím je pripravený teplý obed.

Autorom projektu SK LIGA je Prešovčan Ľuboš Sarnovský, dnes už v pozícii generálneho manažéra floorball SK LIGA. V Banskej Bystrici sa počas troch turnajových dní vystriedajú tímy zo Zvolena, Lučenca, Fiľakova, Revúcej, Lučenca, Rimavskej Soboty a Banskej Bystrice. Vo štvrtok si svoje sily prídu zmerať aj vojaci z vojenských útvarov z Martina, Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Zemianskych Kostolian či Trenčína.

Čo možno o súťaži floorball SK LIGA neviete? Táto celonárodná súťaž je totiž unikátna v tom, že za účasť v nej školy neplatia žiadne štartovné,  ale súťažia v nej vždy s dvoma tímami – s chlapcami, aj s dievčatami. A to je správna motivácia pre školy a pre rozvoj akéhokoľvek športu. Aj vďaka tomu sa floorball stáva najpopulárnejším školským tímovým športom, ktorý na Slovensku hráva už viac ako 100 000 žiakov základných a stredných škôl. Aj preto projektu floorball SK LIGA udelili záštitu nielen Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Ministerstvo obrany SR, ale najnovšie aj Slovenský zväz floorballu a jeho myšlienky sú blízke aj Slovenskému olympijskému výboru.

Organizátorom projektu je TV JOJ.  Usporiadateľom krajského turnaja v meste pod Urpínom je ŠK BCF Dukla BB v spolupráci s FbK BCF Dukla BB,  VŠC Dukla BB. Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou BBSK a podporou Mesta Banská Bystrica.


Tím floorball SK LIGA, ŠK BCF Dukla

 

Pozri tiež

Žiaci základných škôl súťažili vo floorbale o pohár primátora

Žiaci ôsmich základných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica, dnes (22. mája 2015) …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *