Krízový štáb mesta Banská Bystrica prijal opatrenia

Krízový štáb mesta Banská Bystrica okrem zabezpečenia celoplošného testovania rieši aj ďalšie nevyhnuté opatrenia, ktoré je neustále potrebné operatívne prijímať z dôvodu šírenia ochorenia COVID-19. Informovala o tom Zdenka Marhefková hovorkyňa primátora mesta. 

Mestský úrad je pre verejnosť až do odvolania zatvorený, pričom v obmedzenom režime funguje len Matričný úrad a ohlasovňa pobytu a Klientske centrum. Zamestnanci Matričného úradu a ohlasovne pobytu vybavujú len nevyhnutné záležitosti týkajúce sa úmrtí a vydávania rodných listov pre novorodencov.

Úradné hodiny matriky pre vybavovanie nevyhnutných úkonov:

Pondelok: 7:30 hod. do 12:00 hod.

Utorok: 7:30 hod. do 12:00 hod.

Streda: 7:30 hod. do 12:00 hod.

Štvrtok: nestránkový deň

Piatok: 7:30 hod. do 12:00 hod.

Zamestnanci Klientskeho centra, vrátane Pokladne, sú k dispozícii pre obyvateľov každý pracovný deň od pondelka do piatka od 7:30 hod. do 12:00 hod. Zamestnanci KC budú preberať od verejnosti len žiadosti a podania, ktoré prinesú. Pokladňa bude fungovať na hotovostné a bezhotovostné platby. Odborné pracoviská Klientskeho centra nebudú  k dispozícii až do odvolania.

Mestský prad obyvateľov žiada, aby zamestnancov úradu kontaktovali výlučne telefonicky alebo e-mailom.Kontakty na zamestnancov jednotlivých odborov a oddelení nájdete TU.

Fungovanie MHD

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zmenilo a ohlásilo termíny jesenných prázdnin, ktoré sa uskutočnia v dňoch 30. októbra, 2., 6. a 9. novembra. Z tohto dôvodu sa prispôsobujú aj cestovné poriadky MHD, čo znamená, že autobusy a trolejbusy budú v týchto dňoch fungovať v prázdninovom režime.

MBB, a. s.

Mestská obchodná spoločnosť MBB a. s. obmedzila komunikáciu s klientmi a verejnosťou výlučne na telefonickú a e-mailovú formu až do odvolania.

Informačné centrá, Hodinová veža, Robotnícky dom, Radnica

Radnica a Informačné centrum na Námestí SNP 1 a Turistické informačné centrum v priestoroch autobusovej stanice, Hodinová veža a Robotnícky dom sú pre verejnosť až do odvolania zatvorené.

zdroj: TS mesto Banská Bystrica,  Zdenka Marhefková

Pozri tiež

Začína sa historicky najrozsiahlejšia rekonštrukcia zimného štadióna

Dnešný podpis zmluvy medzi mestskou obchodnou spoločnosťou MBB a. s. a vysúťaženým zhotoviteľom stavebných prác, spoločnosťou INGSTEEL, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *