Kto si kúpi prieskum najbližšie?

BLOG

Sledujeme zrod hviezdy v priamom prenose. Vysnívaný americký sen. Kto by ho nechcel? Každý mu tlieska, každý ho chváli. Novinári sú z neho hotoví, ľudia majú novú nádej. Také ľahké, také skvelé. Čo tam po tom, že ste ho vlastne nepočuli ešte prehovoriť poriadne ani slovo. Stavím sa s vami, že ani nepoznáte jeho politické názory. Veď netreba, on je pre vás najlepší a vy si ho zvolíte! Doterajší politici sú skorumpovaní, on je nádej. To vám musí stačiť.

No a teraz, po tomto emotívnejšom úvode, poďme k veci. LUNTER je jasný favorit, KAŠPER by to mal zabaliť. Áno, toto som sa dozvedel z nedávneho prieskumu verejnej mienky. To, že si ho objednal práve Ján Lunter už tak hlasno počuť nebolo. Iba tak tichúčko, aby sa nepovedalo, niekde vzadu malými písmenkami, ako keď si kupujete nový telefón s najlepším paušálom na svete.

Všetky médiá sa išli okamžite pretrhnúť, kto skôr túto dôležitú správu povie ľuďom. Do hodiny po zverejnení ohlasuje Lunter tím tlačovku, kde s veľkou pompou, ale zároveň pokorou, berú na vedomie tento záväzok. Predsa len sú stále napriek niekoľkomesačnej snahe a výdatnej pomoci médií druhí. Za tým Kotlebom, tým, ktorého treba poraziť a potom už bude všetko, ako má byť.

Lenže nebude! Ľudia na Slovensku ale ani v našom kraji nie sú hlupáci. Nie sú tie ovce, za ktoré ich máte. Nekúpite si ich náklonnosť. Neopijete ich rožkom s pomazánkou. Skôr či neskôr prídu na to, že ich cez médiá masírujete. Pred necelými štyrmi rokmi si nezvolili Kotlebu preto, že by sa im tak páčil, ale preto, že už mali po krk tých smeráckych klamstiev a nadutosti. Bol to výkrik, že tu niečo nefunguje, bol to vzdor, že sa máme zobudiť, neklamať ich a poctivo robiť.

Je mi jedno, že ste mi namerali v tom vašom kúpenom prieskume dve percentá. Mňa neodradíte. Tak, ako ja, tak aj vy viete, že mám viac. Len sa vám to nehodí do karát. Áno, budem to mať ťažšie. Niektorí ľudia z môjho tímu zapochybovali. Ja to vidím, nemuseli mi to ani povedať. Toto sa vám podarilo.

Médiá ma určite preferovať nebudú, to už viem. Keď ma podporil primátor Sliača, nikto sa o tom nedozvedel. Keď vás podporil primátor Hriňovej, venovali mu hneď dvojstranu v N-ku. Ľudia nevedia ani to, že ma podporil poslanec Národnej rady Zsolt Simon. To je ten, čo má naozaj charakter a do vlády so Smerom nevstúpil a to mohol byť minimálne ministrom. V médiách o tom ani čiarka.

Voľby sú o päť mesiacov. Krátko predtým bude plieskať bič. Nakoniec sa stretneme v predvolebných štúdiách. Budeme tam každý sám za seba. Tam sa za svojich PR špecialistov a kamarátov z médií neschováte. Budeme tam len my, kandidáti, a ľudia nás budú sledovať v televízii. Teším sa na to. Dovtedy skúste menej zavádzať a zverejnite aj tie ďalšie prieskumy, čo máte. Sú menej lichotivé, viem, ale veď ľudia si zaslúžia vedieť pravdu, ste predsa najlepší kandidát, no nie?

Autor: Igor Kašper

Narodil som sa v Banskej Bystrici, kde so svojou rodinou aj žijem. Študoval som na Obchodnej akadémii v našom meste, následne na Ekonomickej univerzite v Bratislave, odbor Účtvovníctvo a a audítorstvo. Pôsobil som ako manažér, ekonóm a bankár. Ekonomike sa venujem dodnes, či už na úrovni komunálnej politiky alebo podnikania. Od roku 2010 som mestským poslancom, momentálne aj predsedom finančnej komisie v meste, členom mestskej rady a predsedom Výboru mestskej časti. Nikdy som v živote nedostal nič zadarmo, všetko som si musel vybojovať sám. Som ženatý a mám 2 deti. Mám 37 rokov.

Pozri tiež

Igora Kašpera na post primátora mesta podporia koaličné strany

Banská Bystrica má prvého kandidáta na primátora mesta. Tohtoročné komunálne voľby sa blížia a krajský i mestský poslanec …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *