11. ročník festivalu Dni tanca pre vás nebude, Kotleba nepodpísal zmluvy na dotácie

Banskobystrické Divadlo Štúdio tanca, ktorého zriaďovateľom je Banskobystrický samosprávny kraj, informuje na svojich internetových stránkach, že pripravovaný 11. ročník festivalu Dni tanca pre vás sa neuskutoční.

Dôvodom je, že predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba nepodpísal zmluvy na dotácie, ktoré malo Divadlo Štúdio tanca schválené Ministerstvom kultúry.

„Približne v období polovice júla sme sa dozvedeli, že predseda Banskobystrického kraja, p. M. Kotleba nepodpísal  naše zmluvy na čerpanie grantov, ktoré divadlo získalo od Ministerstva kultúry SR. Nejde len o  zmluvu k októbrovému festivalu, ale aj o zmluvy pre uvádzanie hosťujúcich umelcov  na pôde nášho divadla a tiež  pre vznik nových inscenácii – sú to projekty, ktorých realizácia bežala už v prvom polroku 2015,“ uvádza sa na stránkach divadla.

„Chceme Vás ubezpečiť, že vedenie divadla podniklo okamžité kroky riešenia tejto situácie so  snahou o priamu komunikáciu s vedením BBSK, ale situáciu sa nepodarilo zvrátiť. Dodnes sme  nedostali žiadne vysvetľujúce ani oficiálne stanovisko.“

Vedenie divadla ďalej upozorňuje, že zadržaním ďalších finančných prostriedkov z projektov, ktorých realizácia bežala už v prvom polroku 2015, je bytostne ohrozená aj samotná prevádzka divadla.

Bez podpory a pochopenia činnosti našim zriaďovateľom  nie je možné, aby sme naďalej vykonávali našu prácu na požadovanej profesionálnej úrovni. Veríme, že  v tejto skutočne náročnej etape existencie divadla nám zachováte priazeň,uzatvára vedenie divadla.
(pef)

Pozri tiež

Inscenácie Divadlo Štúdio tanca v marci exkluzívne na portáli navstevnik.online

Banskobystrické divadlo venujúce sa už viac ako 22 rokov súčasnému tancu sa s radosťou zapája …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *