17. ročník Minifestivalu Európskeho filmu 5×5 2023

17. ročník festivalu sa uskutoční  17.– 24. máj 2023. Prináša tie najlepšie európske filmy do regiónov. Je možné vidieť 5 skvelých titulov,  ktoré boli podporené z programu EÚ kreatívna Európa – Media v 5 slovenských mestách. Začína v Bratislave a poputuje aj cez naše mesto Banskú Bystricu. Potom bude putovať do ďalších miest ako Košice, Prešov a na záver zavíta do mesta Žilina.

Tento rok uvidíte:

Trojuholník Smútku, ktorý režíroval Ruben Östlund. (Švédsko, Francúzsko, Veľká Británia a Nemecko v roku 2022) dráma a komédia ktorá na csfd dosiahla úctyhodných 75%.

Korzet, ktorý je od režisérky Marie Kreutzer. (Rakúsko, Luxembursko, Nemecko, Francúzsko v roku 2022) tento životopisný historický príbeh o rakúskej cisárovnej Sissi si vyslúžil na csfd 69%.

Dobrý Šéf bol nominovaný na Oscara a režisér tohto filmu bol Fernad León de Aranoa (Španielsko v roku 2021) komédia ktorá získala na csfd 73%.

Smolný Pich Aneb Pitomý Porno od režiséra Radu Jude ktorá získala Zlatého medveďa za najlepší film  na MFF Berlinale (Berlínsky Medzinárodný Filmový festival), (Rumunsko, Chorvátsko, Česká republika, Luxembursko 2021) na csfd dostal hodnotenie 61%.

Banger, ktorý je od režiséra Adama Sedláka. Tento film sa stal jednou z najväčších filmových udalosti na festivale v Karlových Varoch kde si aj vyslúžil nadšené ohlasy kritikov a aj divákov. Tento český film si vybojoval na csfd úctyhodný výsledok a to až 69%.

red., foto: csfd

Pozri tiež

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone aj s medzinárodnými televíznymi prenosmi

V dňoch 23. – 24.05. 2023 sa uskutočnila v Osrblí inšpekcia Medzinárodnej biatlonovej únie a zároveň aj inšpekcia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *