21. ročník folklórneho festivalu „Už sa fašiang kráti“ na Čiernom Balogu

Organizátori folklórneho festivalu, ktorý má už svoju tradíciu Vás srdečne pozývajú už na 21. ročník fašiangovej zábavy v dňoch 5.- 7.2.2016 s bohatým sprievodným programom.

Festival začína v piatok destkým programom, v ktorom vystupuje DFS Drienka zo Slovenskej Ľupče, DFS Klások z Mýta pod Ďumbierom, Malá Kýčera z Čierneho Balogu a deti z Materskej školy Dobroč a Čierny Balog. Program bude veľmi zaujímavý, pestrý a veríme, že plný nezabudnuteľných zážitkov.

V sobotu 6. februára bude od rána prebiehať remeselný jarmok, tradičná fašiangová zabíjačka a predstavovanie folklórnych súborov. Po obede bude po miestnych častiach Balogu – Komov, Fajtov, Dobroč, Krám prechádzať fašiangový sprievod s Bursovníkmi. V poobedňajších hodinách bude prebiehať súťaž o najchutnejší trhanec a večer sa o naozaj bohatý program postará niekoľko výborných folklórnych súborov a skupín: Kokavan z Kokavy nad Rimavicou, Dubina z Rožňavy, Priechoďan z Priechodu, Mostár z Brezna a domáca Kýčera. Po programe ste všetci srdečne pozvaný na školu tanca a tradičnú fašiangovú zábavu.

V nedeľu 7.2 sa v MKS Čiernom Balogu predstavia Heligonkári a v festival ukončí galaprogram Bohatstvo chudoby v podaní FS Podpoľanec z Detvy.

Počas celého festivalu bude sprístupnená výstava Krása v kroji ukrytá a výstava fotografií v KD ČIerny Balog. Taktiež celý víkend bude premávať kyvadlová doprava vláčikom Čiernohronskej železničky na trase Dobroč – KD Čierny Balog – Nový Krám. Čaká na Vás bufetový vozeň s hriatym a všakovakým. 

Všetsi ste srdečne vítaní, prídite si užiť atmosféru tradičných fašiangov do obce Čierny Balog, nadýchať sa tradicií našich materí a pochutiť si na tradičných fašiangových jedlách. 

Stretneme sa na Čiernom Balogu.

pozvánka

 

Jana Krížová, foto redakčné

 

 

Pozri tiež

Foto: Slovenský deň kroja

V deň ústavy SR sa pri pamätníku SNP v meste pod Urpínom uskutočnil 4. ročník …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *