Foto: Ars Poetica Neosoliensis

Podujatie sa malo pôvodne konať v Cikkerovej sieni na Radnici v Banskej Bystrici. Nakoniec sa však presunulo do priestorov Štátnej vedeckej knižnice na Lazovnej ulici.

A možno to tak malo byť. Pod taktovkou Miroslava Kapustu sa striedali verše s hudbou a všetci prítomní strávili jeden nezabudnuteľný večer. Nezvyčajné pozadie tvorili obrazy od banskobystrickej umelkyne Luffe. Hudbou a spevom sa predviedli Igor Šimeg a Svetlana Sarvašová, ktorí svojim spevom potešili celú sálu, no a na gitare skvele zahral Ladislav Porteleki.

Poéziu, vlastnú tvorbu vo vlastnom prevedení prišli predviesť Juraj Kuniak, Ján Petrík, Júlia Čurillová, Pavol Garan, Danica Šišláková a o zvuk sa postaral Martin Dubníček. Hostia z literárneho klubu v Spišskej Novej Vsi dokázali banskobystrické publikum rozptýliť, donútili ho zamyslieť sa, ale podarilo sa im ho aj poriadne rozosmiať.

Veselé i vážne boli všetky básne, každému je jasné, že nebolo to naposledy a už teraz sa môžeme tešiť na ďalšie stretnutie pri poézii a hudbe.

mp

 

Pozri tiež

Festival poézie Versus

Neprešlo ani 365 dní v Banskej Bystrici sa 15. septembra opäť stretne výnimočná zostava progresívnych …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *