Foto: M. Dubovsky

August v Letnom kine na amfiteátri láka rozmanitým programom aj symbolickou klasikou

OZ za! amfiteáter pozýva aj v auguste do Letného kina na Amfiteátri Paľa Bielika v Banskej Bystrici. Aj v druhej polovici leta si budete môcť vychutnať rozmanitú ponuku filmov na obrovskom plátne pod Urpínom a hviezdami.

Znovu si prídu na svoje detskí diváci pri filmoch, ako Ninja korytnačky: Mutantský chaos, Mavka: Strážkyňa lesa alebo Bocian Riško 2 na záver prázdnin a dospelí zase napríklad pri slovenskej novinke Nikdy nehovor nikdy už najbližší štvrtok 3. augusta.

“Zreprízujeme si aj Barbie a Oppenheimera. Film Oppenheimer uvedieme z 35mm filmovej kópie. A keď už sme pri 35mm formáte, tak máme jedno parádne prekvapenie: Queen v Budapešti. To si hádam žiadny fanúšik nenechá ujsť,”

uvádza premietač Michal Jaso.

Letné kino NASLEPO je naša novinka, ktorá vám zas ponúka trochu adrenalínu. Vôbec nebudete tušiť, na čo ste prišli, avšak nemusíte platiť žiadne vstupné. Je len na vás, či pri odchode venujete dobrovoľný príspevok, ak sa vám predstavenie páčilo,”

dopĺňa premietač.

Do augustového programu sa zmestilo aj zopár artoviek: dánsky film Otcovia a matky, islandský Letné svetlo a potom príde noc, či slovensko-maďarské animované dystopické Umelohmotné nebo v predpremiére!

Charlie Chaplin natočil na počiatku druhej svetovej vojny dielo hodné majstra: Diktátor. Touto lahôdkou s jeho legendárnym záverečným prejavom ukončíme sezónu 2023.

“Veľmi sa teším, že náš dramaturg Slavo Sochor uzavrel tohtoročný program chaplinovkou, po ktorej som na amfiku už tak dávno túžil. Navyše Diktátor je absolútne nadčasový film, ktorý v kontexte blížiacich sa septembrových volieb zanecháva nielen našej spoločnosti mnoho odkazov…”

uzatvára predseda OZ za! amfiteater Juraj Havlík.

Online predpredaj vstupeniek je spustený na webovej stránke letnekino.bbamfiteater.sk so zvýhodneným vstupným 6€ v predpredaji. Tu je zverejnený aj kompletný augustový program, pričom aktuálne informácie je možné naďalej sledovať na facebookovej stránke

facebook.com/amfik.bb.

Juraj Havlík, OZ za! amfiteáter

 

 

 

Pozri tiež

Film o Demitrovi zaplnil námestie

Film 38 o Pavlovi Demitrovi zaplnil námestie SNP v Banskej Bystrici. Okrem obľúbených letných terás, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *