B. BYSTRICA: Víťazné diela mladých umelcov uvidia aj v Miláne

Výstavu 10 rokov Maľby so symbolickým podtitulom Výstava desaťročia otvorili včera v Praetoriu Stredoslovenskej galérie v Banskej Bystrici.

Predstavuje kolekciu 27 víťazných diel, ktorá vzišla z doterajších ročníkov súťaže Maľba – Cena Nadácie VÚB pre mladých umelcov. Súťaž organizuje spomínaná nadácia a prvýkrát v Stredoslovenskej galérii predstavuje na komplexnej výstave ocenené diela, ktoré získali najvyššie uznanie medzinárodnej odbornej poroty. Výstava potrvá do 13. septembra tohto roka.

„Okrúhle narodeniny súťaže Maľba považujeme za vhodnú príležitosť obzrieť sa späť a pripomenúť verejnosti ešte raz všetkých doterajších víťazov. Mladé slovenské umenie si bez pochýb zaslúži pozornosť a podporu doma i v zahraničí. Výstavu 10 rokov Maľby si preto po Banskej Bystrici budú môcť vychutnať návštevníci Bratislavského hradu a začiatkom roka 2016 aj prestížnej Gallerie d’Italia v Miláne,“ uviedol Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB banky.

Nadácia VÚB podporuje súčasné mladé umenie v odboroch maľba a fotografia. Každoročne organizuje súťaž Maľba – Cena Nadácie VÚB pre mladých umelcov, určenú pre profesionálnych výtvarníkov do 35 rokov. Jej cieľom je podporiť ich tvorbu, pomôcť pri naštartovaní umeleckej kariéry, ako aj predstaviť súčasné mladé umenie verejnosti.

TS (Stredoslovenská galéria)

Pozri tiež

Mesto pracuje na rozšírení rezidentských zón, ktoré zvýhodnia pri parkovaní Banskobystričanov

V každom meste na Slovensku stúpol za posledné roky počet automobilov niekoľkonásobne. Naše sídliská nikdy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *