Benefičný koncert „S TANCOM NA DLANI“

V snahe skrášliť prostredie ambulantných pacientov, ako aj hospitalizovaných detí usporiadalo občianske združenie Klub priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici v spolupráci s tanečným odborom ZUŠ J. Cikkera v Banskej Bystrici verejnú zbierku formou benefičného koncertu.

Koncert sa konal v budove Štátnej opery v Banskej Bystrici 12. septembra 2015 formou vystúpenia detí z tanečného odboru ZUŠ J. Cikkera pod názvom „S tancom na dlani“. V rámci podujatia bol v priestoroch vstupnej haly Štátnej opery stánok výrobkov a výtvarných diel detí z nemocnice. Predaj prác prebiehal súbežne s tanečným predstavením. Celý výnos z predaja vstupeniek, ako aj výtvarných diel malých pacientov bol príspevkom verejnej zbierky.

Sobotný večer 12.9.2015 sa v Štátnej opere niesol v znamení tanca, detí a nemocničnej školy, pre ktorú bola zbierka organizovaná. Niekoľko desiatok detí z tanečného odboru ZUŠ J. Cikkera (od tých najmenších až po slečny a mladých mužov) prišlo namiesto kolotočov a jarmoku tancovať pre tie menej šťastné deti v nemocnici a ich pani učiteľky a vychovávateľky. Ak ste nikdy nevideli tancovať tieto deti, je naozaj ťažké vám to priblížiť. To treba vidieť a zažiť. 15 rôznych choreografií, dokonalé kostýmy, hudba, osvetlenie, skvelá moderátorka, … jednoducho fantastické vystúpenie! A k tomu vyznania a poďakovania detí, ktoré nad svojou chorobou vďaka lekárom a liečbe vyhrali, vrátili sa do bežného života a prišli o svojich pocitoch porozprávať všetkým zúčastneným. Prišli sa poďakovať svojim druhým mamám v podobe pani učiteliek a vychovávateliek zo ZŠ pri nemocnici. Pretože svoj boj zvládli na jednotku za ich výdatnej pomoci a psychickej podpory.

Bol to veľmi silný večer. Napriek „nepriazni dátumu“ prišlo viac ako 200 ľudí a pre nemocničnú školu sa podarilo získať viac ako 2.400 €! Srdečná vďaka patrí všetkým zúčastneným a všetkým, ktorí akokoľvek prispeli. Malo to zmysel.

Z týchto prostriedkov zabezpečí OZ Klub priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici materiál na kreatívne práce detí – farby, papiere, koráliky, drôtiky, drevené ozdoby, lepidlá a možno aj laptopy či kreatívny software, z ktorých deti za pomoci pani učiteliek a vychovávateliek zo ZŠ pri nemocnici vytvoria krásne diela. Nimi budú následne vyzdobené izby, čakárne, oddelenia a chodby v nemocnici. Bude vytvorený farebný a veselý svet – priestor nepripomínajúci nemocnicu.

Poďakovanie za finančnú podporu patrí spoločnostiam SLOV-MATIC, spol. s r.o. a M.B.A. Financie s.r.o., bez ktorých by sa podujatie nemohlo uskutočniť, a Odboru propagácie mesta Banská Bystrica, ako aj Odboru školstva za ústretovosť a pomoc pri propagácii podujatia.

Ing. Jana Petríková predseda OZ

Klub priateľov Detskej Nemocnice v Banskej Bystrici

Foto: Katarína Poturnay

Pozri tiež

Mesto pod Urpínom spestrí takmer 58-tisíc vysadených kvetov

Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES), ako príspevková organizácia spravujúca majetok mesta Banská Bystrica, zabezpečuje rôzne činnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *