Bojnický zámok pripravil v rámci mesiaca úcty k starším popoludnia pri čaji

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším sa rozhodlo Slovenské národné múzeum (SNM) – Múzeum Bojnice pripraviť každú októbrovú stredu posedenie pri šálke horúceho čaju. Prvé zo stretnutí návštevníkov so zamestnancami zámku, ktoré ponúklo fakty z histórie ako súčasnosti múzea, sa uskutočnilo tento týždeň, na verejnosť čakajú ešte ďalšie dve podobné. Informovala dnes TASR kultúrno-propagačná manažérka SNM – Múzea Bojnice Petra Gordíková.

„Možnosť navštíviť zámok a vypočuť si rozprávanie o minulosti a súčasnosti múzea, a to v rámci podujatia Čaj o štvrtej, v múzeu využili tento týždeň seniori z okolia i hostia z neďalekých kúpeľov. Po prínosných prednáškach a podnetných otázkach nasledovala prehliadka Huňadyho sály s najväčším barokovým lustrom a hodnotnými obrazmi,“ priblížila Gordíková.

Ako pokračovala, najväčším lákadlom počas podujatia bola zaiste prehliadka Stĺpovej siene, kde mali hostia príležitosť medzi prvými vzhliadnuť výstavu venovanú 65. výročiu múzea, ktorá bude už čoskoro sprístupnená aj širokej verejnosti.

„Spoločne strávené popoludnie vyvrcholilo prehliadkou desiatok dobových fotografií zachytávajúcich významné okamihy histórie múzea a rozprávaním o dôvodoch vzniku tragického požiaru z mája 1950, ktorý vlastne odštartoval splnenie poslednej vôle grófa Pálfiho vytvoriť v priestoroch zámku múzeum,“ dodala.

Podujatie Čaj o štvrtej v múzeu, ktoré nie je určené výhradne starším spoluobčanom, bude môcť verejnosť navštíviť ešte 21. a 28. októbra so začiatkom o 16.00 h.

Zdroj: tasr

Pozri tiež

Veľkolepé oslavy salašníctva a ovčiarstva sa konali po roku opäť na Salaši Zbojská

Na Salaši Zbojská sme v rámci podujatia ,,Deň valaskej kultúry a sviatok ovčiarsky“ oslávili tradície …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *