Bryan Adams po úspešných koncertoch štvrtýkrát opäť na Slovensku

Pre fanúšikov kanadského speváka Bryana Adamsa, ktorí radi spomínajú na koncert pred desiatimi rokmina východe Slovenska, ako aj tých, ktorí sa v tom čase márne snažili zohnať lístky, máme dobrú správu. Po vypredanom koncerte s deväťtisíctristo návštevníkmi, kedy sa rocková legenda predstavila Slovákom, opäť prichádza so svojou šou.

Organizátori pripravujú na Slovensku v poradí štvrtý veľkolepý koncert, ktorý sa tentoraz bude konať už druhýkrát v košickej Steel Aréne a to v sobotu 8. októbra 2016 o 20. hodine. V rámci tohtoročného turné Get Up, ktoré spevák odštartoval v Austrálii, odohrá jediný exkluzívny koncert na Slovensku, pri príležitosti vydania trinásteho albumu s rovnomenným názvom, ktorý celosvetovo vyšiel v októbri minulého roka. Je to prvý štúdiový album po vydaní albumu coververzií Tracks of My Years v roku 2014.

Vznikol za produkcie Jeffa Lynneho v spolupráci s dlhoročným spolupracovníkom Jimom Vallanceom, s ktorými spevák tvoril skladbu po skladbe posledných niekoľko rokov. Ako sám Adams hovorí, vďaka tomuto skvelému partnerstvu mal dostatok času na písanie textov a z výsledku, podľa neho doteraz najrockovejšieho albumu, má príjemný bezstarostný pocit. Obsahuje trinásť skladieb, z toho štyri akustické verzie.

Na koncerte odznejú pilotný singel Brand New Day, znejúci v rádiách od septembra minulého roka, druhý rockenrolový singel You Belong To Me, či tretí v poradí Do What Ya Gotta Do, ktoré sú jedinečné práve réžiou speváka. V čierno-bielych videoklipoch vystupuje predovšetkým so svojou gitarou a ženskou múzou. Lákadlom sú aj ďalšie songy, rockové Go Down Rockin’, či Thunderbolt, ale aj tie, v ktorých zvoľňuje tempo, napríklad Don´t Even Try, We Did It All, alebo balada Yesterday Was Just A Dream, kde v kombinácii s akustickými bonusmi je zvýraznená jeho jedinečná hĺbka a farba hlasu. Nebudú chýbať najväčšie hity za viac ako tridsaťročnú kariéru charizmatického hudobníka, ako Summer of 69, (Everything I do) I do it for you, Have you ever realy loved a women?, Please Forgive Me, Heaven, Run To You, Here I am, All For Love, Cloud Number Nine, The Best Of Me a mnohé ďalšie.

Oslavy vo východnej metropole však budú dvojnásobné. Keďže v roku 2006 spevák odohral v novootvorenom štadióne jeden z prvých koncertov, symbolicky vystúpi aj v rámci výročia 10.narodenín.

Organizátori sú hrdí na to, že po exkluzívnom vystúpení a skvelej atmosfére, ktorú Bryan zanechal u fanúšikov na východe, môžu svetovú hviezdu privítať aj v rámci osláv narodenín najväčšieho východoslovenského štadiónu.

Predpredaj vstupeniek prebieha už od apríla len sieti Ticketportalonline a prostredníctvom predajných miest.Lístky sa rýchlo predávajú, treba sa preto s rezerváciou poponáhľať.

Zástupca organizátora ARENA PROMOTION a generálny manažér Steel Arény Igor Havrila hovorí:

„Aktuálne máme voľných posledných pár stoviek lístkov, z toho väčšina na státie. Tie stoja 39 Eur. V zadných sektoroch je cena vstupenky 52 Eur, kde je miest ešte dostatok, o niečo bližšie k pódiu je v dvoch sektoroch cena 55 Eur. Opäť sektory bližšie po oboch stranách- vľavo aj vpravo sú takmer vypredané a tie, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti stage a po bočných stranách sú úplne rezervované.V areáli majú návštevníci k dispozícii občerstvenie v bufetoch na oboch stranách alebo v hornom bare. Pre tých, ktorí pricestujú zo vzdialenejších miest Slovenska, je ubytovanie možné v niektorom z blízkych hotelov, ako Gloria Palac,Centrum, Bristol, Privilege, Hilton a ďalšie.“

Začiatky úspešnej kariéry 57-ročného speváka Bryana Adamsa, jedného z najväčších svetových rockových umelcov,siahajú do roku 1976, kedy pôsobil v skupine Sweeney Todd. V roku 1980 debutoval albumom pod názvom Bryan Adams. V roku 1983 mal v americkom rebríčku prvý hit Straight From The Heart z tretieho albumu Cuts Like a Knife, ktorý sa umiestnil na desiatej priečke. K jeho diskografii patrípäť live a päť kompilačných albumov.Za skladbu (Everything I Do) I Do It For You, ktorá bola súčasťou filmu Robin Hood – Kráľ zbojníkov, získal v roku 1992 cenu Grammy. Bol trikrát nominovaný na Oscara a päťkrátna Zlatý glóbus, ocenenie však nezískal. V roku 2011 dostal  hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. Je držiteľom najvyššieho kanadského civilného vyznamenania Order of Canada, ambasádorom nadácie pre nepočujúcich Hear the World a zakladateľom charitatívnej organizácie The Bryan Adams Foundation v južnej Ázii, ale aj úspešným fotografom. Fotografie sa objavili nielen v prestížnych módnych magazínoch, ale boli aj ocenené. Vydal knihu fotografií Exposed, ktorej výťažok z predaja putoval na charitatívne účely. Na Slovensku vystupoval prvýkrát v roku 2003 v Bratislave, o tri roky nasledovali Košice a v roku 2012 opäť v hlavnom meste.

Zdroj:TS Arena Promotion, Mgr. Katarína Arvayová

Pozri tiež

Cez víkend sa konali Majstrovstvá SR dorastencov a dorasteniek

Cez víkend sa konali v Košiciach Majstrovstvá Slovenskej republiky dorastencov a dorasteniek v atletike. Prvý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *