Dajme knihám druhú šancu v meste pod Urpínom

Marec je v mnohých krajinách slávnostne vyhlásený ako Mesiac knihy. Cieľom tohto mesiaca je nielen propagovať čítanie, ale aj podporovať kultúru a literárnu tvorbu a pripomínať nám význam kníh v našich životoch.

V  nedeľu  26. marca sa v meste pod Urpínom uskutoční  tretí ročník netradičného podujatia Knižný jarmok. Tento rok sa podujatie presunulo z banskobystrického námestia do obchodného domu Europa Shopping centrum. Knižný jarmok otvorí svoje brány  v  nedeľu  o 9-tej hodine a zatvorí o 20-tej. Všetci, ktorí sa zúčastnia, si na jarmoku budú môcť vybrať knižku, za symbolické 1 euro. K výberu bude vyše 10 000 kníh rôznych žánrov – romány, scifi, rozprávkové, encyklopédie, kuchárske, ezoterické, cudzojazyčné, odborné, slovníky i beletria…. Výber bude opäť bohatý.

Vyzbieraný výťažok z knižného jarmoku  bude venovaný ľuďom, ktorí sa ocitli v ťažkých životných situáciách a zdravotne znevýhodneným, ako aj na charitatívne projekty oz Pod krídlami anjelov a letný tábor pre deti zo znevýhodnených rodín.

Zbierka kníh môže byť zaujímavým a pestrým hobby. Niektorí ľudia si zbierajú knihy podľa určitého žánru alebo autora, iní podľa veku alebo výtlačnosti. Niektorí zbierajú staré a vzácne knihy, iní sú zasa zameraní na modernú literatúru. Zbierka kníh môže byť aj súčasťou interiéru domu či bytu a poskytnúť mu tak osobitý a jedinečný šmrnc. Výhodou je aj to, že knihy môžu byť zdrojom vedomostí a relaxácie a ich čítanie môže byť príjemnou formou voľného času.

Podujatím bude sprevádzať obľúbená moderátorka Anita Fáková. Knižný jarmok  budú dopĺňať sprievodné akcie. Tohtoročnou novinkou je predstavenie zaujímavých spisovateľov, ktorí na podujatie prídu osobne a ľudia sa s nimi budú môcť porozprávať aj osobne. Potešiť prídu aj Anna Drevická, Jana Chorvátová, Norbert Valakovič, Jozef Mazár a detská spisovateľka Zuzana Kubašáková.

Nebude chýbať bohatá tombola, kde jednou z hlavných cien je víkendový pobyt v hoteli Šachtičky. Obohateným bude detský čitateľský kútik, na ktorí ste srdečne vítaní.

Organizátorom podujatia je občianske združenie Pod krídlami anjelov.

zdroj a foto: Pod krídlami anjelov

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *