„Dajme knihám druhu šancu“ v meste pod Urpínom

V sobotňajšie popoludnie 14. mája sa v meste pod Urpínom uskutoční netradičné podujatie Knižný jarmok. Banská Bystrica Bez predsudkov už druhý rok otvorí brány a ľudia si budú môcť vybrať knižku sa symbolické 1 Euro. K výberu bude vyše 1000 kníh rôznych žánrov – romány, scifi, rozprávkové, encyklopédie, kuchárske, ezoterické, cudzojazyčné, odborné, slovníky i beletria…. Výber bude bohatý.

Knižky sa zbierali 2 týždne v zberných miestach, kde mohli ľudia nosiť knihy, ktoré už prečítali a bolo im ich ľúto vyhodiť.  Mnohých by tieto knihy ešte mohli odovzdať svoje posolstvo. Do zbierky kníh prispeli aj vydavateľstvá, knižnice a mnohé inštitúcie.

Vyzbieraný výťažok z knižného jarmoku  bude odovzdané občianskemu združeniu SPOSA Banská Bystrica a použitý  na nákup pomôcok i terapie pre deti a dospelých s autizmom, ako aj na charitatívne projekty.

 

Podujatím bude sprevádzať obľúbená moderátorka Anita Fáková. Knižný jarmok  – predajnú výstavu knižiek budú dopĺňať sprievodné akcie, každú hodinu tombola o hodnotné ceny,  vozenie na luxusných autách,  hudobné vystúpenia o 15.00 hod. sa uskutoční koncert gitarového virtuóza a semifinalistu SuperStar Dávida Bíleka a  známeho folkloristu Jozefa Maka. Obohatením akcie budú  tvorivé dielne a zaujímavé aktivity pre deti. Na svoje si prídu aj kávičkári, kde si budú môcť ochutnať skvelú kávu.

Organizátorom podujatia je občianske združenie Pod krídlami anjelov, kde pôsobia  Miroslava Zvončeková, Erika Karová a Jozef Hucman.

Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Banskobystrického samospráveho kraja a ďalších partnerov.

 

OZ Pod krídlami anjelov

Pozri tiež

Únia miest Slovenska (ÚMS) apeluje na NR SR – Stiahnite tie nezmyselné návrhy

ÚMS – o pomoc požiadame aj prezidentku SR. Mestá sú opäť vystavené podrazom zo strany …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *