Ďalší ročník Výstupu na Pustý hrad je tu a tento rok bude výnimočný

Dvadsaťtri rokov sa vždy na začiatku septembra Zvolenčania, ale aj návštevníci zo širokého okolia podujmú na nenáročný výstup na Pustý hrad. Zoberieme svoje deti, rodinu, priateľov, občerstvenie, a dúfame v slnečné počasie, ktoré nám spríjemní deň v areáli našej obľúbenej dominanty. V úvode sa zapotíme, kým stúpame do kopca, no pri bráne Horného hradu sa nám konečne zaslúžene uľaví – čaká nás krásny deň.

Výstup na Pustý hrad nebude len príjemnou turistikou, ale aj kultúrnou udalosťou. Pripomenieme si 50. výročie Štúrovho Zvolena a oslávime spoločne dvesté narodeniny Ľudovíta Štúra. To všetko už 5.septembra.

Čo nás čaká tento rok

Výstup na Pustý hrad klasicky začne o 8:00 v Parku Ľudovíta Štúra, čo poskytne všetkým dostatok času, aby stihli začiatok programu na hrade o 10:00.

Program je rozdelený na viaceré kategórie – história, aktivity pre deti, divadlo, hudba a program partnerov Mensa, Matica slovenská spoločne so združením Štúrov Zvolen.

Správnu historickú atmosféru navodia šermiarske súboje aj hudobná skupina Gillard, ktorá vám predvedie, ako počas renesancie vyzeral folk. Nájdete tu historický vojenský tábor aj remeselné dielne. Potom sa presunieme v čase a priestore a vypočujeme si tóny starej duše Slovenska – prostredníctvom fujarášov a folklórnej skupiny Radzim Vyšná Slaná. Chcete vedieť, ako veľkolepo budú znieť hlasy speváckeho zboru konzervatória Pink Harmony alebo starohorského baníckeho spevokolu? Príďte to zažiť v sobotu, 5. septembra na hrad. Stretnete aj účastníkov Cyklojazdy histórie, ktorí zo Spišského hradu zavítajú na ten náš Pustý.

Pre deti sú pripravené dielne, súťaže, hry, v ktorých si zasúťažia o rytiersky meč Pustého hradu a na záver si spoločne s rodičmi oddýchnu pri klasickom predstavení Divadla Zelienka.

ts a foto: MÚ Zvolen, foto: Pavel Albert

Výstup na Pustý hrad 2015

Pozri tiež

Najzaujímavejším objavom sezóny na Pustom hrade je ihlica z jantáru 

Najzaujímavejším nálezom končiacej archeologickej sezóny na Pustom hrade nad Zvolenom bola tordovaná ihlica vyrobená z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *