ĎALŠIE STRETNUTIE S THALIOU V STREDOSLOVENSKOM OSVETOVOM STREDISKU

Projekt DIVADELNÝ ŠTVRTOK SOS pokračuje aj v júni. Vo štvrtok 16. 6.2016 privíta o 20.00 h divákov otvorený priestor nádvoria SOS v Dolnej ulici č. 35 v Banskej Bystrici.

Dramaturgia zaradila na uvedenie veľmi úspešnú komédiu Medzibrodského kočovného  divadla z autorskej dielne Kamila Žišku PÁRAČKY U BABKY JUSTÍNY. S touto inscenáciou v réžii Tomáša Pohorelca žne súbor úspech za úspechom. Od regionálnej prehliadky Tajovského divadelné dni víťazne prešiel Zochovou divadelnou Revúcou a pár dní pred Divadelným štvrtkom sa predstaví na celoštátnej prehliadke Belopotockého Mikuláš na Liptove. Okrem toho sa táto inscenácia stala absolútnym víťazom festivalu slovenskej divadelnej tvorby Palárikova Raková a postúpila na medzinárodný festival do vojvodinskej Pivnici v Srbsku.

Režisér inscenácie, Tomáš Pohorelec nám o úspechoch „páračiek“ povedal:

„Keď sme vyberali túto hru, vôbec sme neuvažovali o tom, že sa stane až taká vyhľadávaná. O to viac nás teší, že sa divákom páči a určite nám lichotí aj to, že ju oceňujú aj divadelní odborníci v rôznych porotách, ktoré nás „posúvali“ z prehliadky na prehliadku.“

Ochotníci z Medzibrodu však hlavne „kočujú zo štácie na štáciu“ a s touto hrou obveseľujú divákov v celom regióne i mimo neho.

„Z tejto hry ide nesmierne pozitívna energia, ktorá publikum priam elektrizuje,“ hovorí metodik pre divadlo SOS a dramaturg projektu Maroš Krajčovič a dodáva: „Je vidno s akou chuťou inscenáciu celý kolektív pripravoval. Ako sa herci aj s režisérom pri nácvikoch bavili a bavia sa aj na predstaveniach. Sám som túto hru videl už niekoľkokrát a vždy sa dobre pobavím.“

Po vlaňajšom úspešnom uvedení hry KOVÁČI pod otvorenou oblohou na nádvorí SOS, ale hlavne na základe ohlasu spokojných návštevníkov zaradilo SOS aj PÁRAČKY U BABKY JUSTÍNY pod holé nebo.

„Radšej vám poviem niečo o samotnej hre, lebo určite bude pekne a nebudeme musieť predstavenie presúvať do komornej sály,“ hovorí Maroš Krajčovič.

Redakcia Priekopníka sa teda dozvedela, že v tejto rýdzo slovenskej komédii pôjde okrem samotných páračiek, na ktorých sa stretávajú babky-ochotníčky si spolu s nimi spravíme aj výlety do našej histórie. S humorom zablúdime až do obdobia Samovej ríše, navštívime dvor kniežaťa Svätopluka aj na dvor Márie Terézie, ale zistíme prečo sa zemiaky dostali ako prvé do Medzibrodu, aby si na dobrej haruli mohli pochutnať na Kriváni aj naši najväčší národní buditelia. A možno sa pôjdeme pozrieť aj do samotného Neba. Kto vie.

Príďte sa o tom presvedčiť sami na predstavenie PÁRAČKY U BABKY JUSTÍNY do Stredoslovenského osvetového strediska 16. júna 2016 o 20.00. Vstupenky si môžete rezervovať na tel. čísle 048/412 52 06 alebo si ich zakúpiť v predpredaji v pracovných dňoch (9.00-11.30 a 12.30-15.00) v SOS na odd. ZUČ.

Zdroj a foto : SOS BB, Mgr. art. Maroš Krajčovič

 

Pozri tiež

Pozvánka : DIVADELNÝ ŠTVRTOK

V novembrovom DIVADELNOM ŠTVRTKU prichádzame s ponukou ďalšieho výborného divadelného predstavenia. Pre milovníkov divadla sme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *