Daniel Hevier vo Verejnej knižnici Mikuláša Kováča

Do Verejnej knižnice Mikuláša Kováča prichádza známy slovenský autor kníh pre deti, básnik, textár mnohých populárnych piesní a scenárista Daniel Hevier.

V pobočke Fončorda sú v piatok 31. mája v doobedňajších hodinách pripravené dve besedy pre žiakov I. stupňa banskobystrických základných škôl, ktorých sa zúčastní spolu až šesť tried. V poobedňajších hodinách je pripravená beseda s Danielom Hevierom pre širokú verejnosť, deti i dospelých. Súčasťou všetkých uvedených podujatí v knižnici bude zážitková beseda s autorom doplnená o hudobnú zložku a autogramiáda.

Besedy s Danielom Hevierom sú súčasťou úspešného projektu Verejnej knižnice Mikuláša Kováča Čítanie pod rozsvietenou čerešňou, ktorý podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu. Mgr. Zuzana Kubašáková, koordinátorka projektu:

„Čítanie pod rozsvietenou čerešňou, nadväzuje na dva úspešné ročníky Čítania pod rozkvitnutou čerešňou. Cieľom tohto ročníka projektu je „rozsvietiť” skupiny žiakov, ale zároveň aj verejnosť zaujímavými stretnutiami s tvorcami literatúry a osobnosťami, ktoré sú s literatúrou úzko späté.“

Cieľom projektu je vytvárať povedomie o krásnej literatúre cez spisovateľov a umelcov.

V priebehu najbližších mesiacov prinesieme spolu osem podujatí rozdelených na dve časti – pre základné a stredné školy a pre verejnosť”. Mgr. Katarína Lehotská Mikuláková, marketingová manažérka Verejnej knižnicem Mikuláša Kováča:

„Tešíme sa, že sa nám darí napĺňať jeden z dlhodobých cieľov knižnice – prepájať neformálne vzdelávanie v knižnici so štátnym vzdelávacím programom a zároveň organizovať podujatia, ktoré všetkým prítomným doprajú silný kultúrny zážitok.“

Katarína Lehotská Mikuláková, VKMK

Pozri tiež

Súťaž o virtuálne okuliare

Výstava Od telegrafu k internetu sa snaží ukázať obrovský šok v komunikačnej technológii ľudstva. Zatiaľ čo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *