Deň detí v Radvani s bohatou účasťou a programom

Podujatie venované najmenším – Deň detí v Radvani, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 3. júna navštívili stovky ľudí a účasť bola veľmi bohatá. Tradičné podujatie, ktoré organizuje už dlhé roky v mestskej časti Radvaň, v Banskej Bystrici  Občianska rada Radvaň , občianske združenie Za dôstojnú Radvaň, spolu s aktívnymi  občanmi z Radvane sa zapísalo už medzi vyhľadávané. Tento rok sa opäť do organizácie zapojili aj poslanci za túto mestskú časť Erika Karová a Roman Miškár.
Rozprávkový park praskal vo švíkoch a ľudia nemali problém vystáť si dlhé rady, aby boli súčasťou skvelého programu.  V parku kaštieľa Radvanských mohli návštevníci stretnúť rozprávkové bytosti  ako Snehulienku, piráta, vodníka, zajka, bosorky, včielky, pavúkov a mohli  plniť zaujímavé zážitkové úlohy.
Do sýtosti sa deti mohli vyskákať po celý čas podujatia na skákacom hrade, mnohé sa dali namaľovať a zručnosti si vyskúšali v tvorivých dielňach . Nechýbal stánok pod vedením Anny Drevickej, kde si detičky vyskúšali robiť obrázky enkaustikou.
V bohatom  kultúrnom programe vystúpili deti z dramatického krúžku zo ZŠ s MŠ Radvanská,  Radvanské hviezdy, ktoré vedie Katarína Matulová. Radosť z tanca priniesli dievčatá z Tanečnej školy Janette Fáberovej a tanenčníci KDance.
Obohatením programu boli vystúpenia najmenších s mamičkami detského hudobného centra Sonyta music a hudobnej školy Yamaha. Mamičky sa mohli nalíčiť v dámskom kútiku, kým si deti vytvárali krásne výrobky v tvorivých dielňach.
Podujatím sprevádzala Dana Kurtíková.
Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica. Partnermi podujatia boli  spoločnosť STEFE a.s.,  Slovak Parcel Service, Halo reality, Medochemie, Tupperwear, Ekonomická fakulta, Color Grafic, aula SZU.
„Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na podujatie a strávili ho až do večerných hodín spolu s nami. Vďaka patrí všetkým dobrovoľníkom a organizáciám, ktoré venovali opäť svoj čas a podarilo sa nám vytvoriť spolu krásne podujatie venované rodinkám s deťmi. Veľmi bohatá účasť, aj napriek tomu, že cesta k nám bola zatvorená kvôli inému skvelému športovému podujatiu Marathon BB. Prišli stovky rodín, čo bolo úžasné. Vidieť úsmev na tvári najmenších, je pre mňa a spoluorganizátorov balzamom na dušu. Počasie nám vyšlo a aktivitky sa deťom páčili. V Radvani to stále žije a vytvorila sa tú skvelá komunita aktívnych ľudí. Už teraz sa pripravujú ďalšie skvelé podujatia ako aj Radvanské rande pri Hrone – splav i Radvanský deň. „
povedala poslankyňa za Radvaň, Erika Karová.
-red- Foto: OR Radvaň

Pozri tiež

Radvanský večer seniorov sa niesol v duchu úcty k starším

V piatok 13. októbra zorganizovali členovia občianskej rady Radvaň v spolupráci s poslancami za mestskú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *