Deti vo zvolenskom divadle pri hľadaní Mikuláša obídu celý svet

Obísť za hodinu prakticky celý svet, ponúka detská rozprávka Hľadá sa Mikuláš!, ktorú v obnovenej premiére ponúkne Divadlo J. G. Tajovského (DJGT) vo Zvolene v nedeľu 15. novembra.

Autorská hra Uršule Ferenčukovej v réžii Richarda Sanitru prináša príbeh o chlapcovi Dankovi, ktorý sa nevie dočkať Mikuláša s darčekmi a tak sa ho pomocou čarovnej rolničky vyberie hľadať. Všade na svete má však Mikuláš inú podobu.

„Príbeh je určený pre deti od troch rokov, ktoré hravou formou spoznajú miesta na mape a spoločne sa naladia na príchod vianočných sviatkov. Chlapec Danko sa stretne so severskými škriatkami, urečnenými elfami, morským krabom, cestuje do Afriky či k protinožcom do Austrálie, ale až na záver pochopí, akým správaním si svoj darček zaslúži,“ uviedla k predstaveniu autorka.

Po premiére pripravilo divadlo pre návštevníkov tvorivé dielne, v ktorých si budú môcť deti vytvoriť vlastné vianočné ozdoby. Predstavenie, ktoré malo v divadle prvú premiéru v decembri 2009, bude v programe divadla až do vianočných sviatkov.

tasr, ilustr. foto

Pozri tiež

Nedeľa v Medenom hámri v znamení humoru

OZ ZA! Medený hámor v spolupráci s mestom Banská Bystrica pozýva 16. júna o 16:30 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *