Divadelný súbor J. Chalupku z Brezna sa predstavil v Banskej Bystrici s hrou Kováči

Prvé divadelné predstavenie vo dvore SOS po rekonštrukcii budovy bolo úspešným zavŕšením prvej časti cyklu „Divadelný štvrtok“. Banskobystričanom sa predstavil Divadelný súbor Jána Chalúpku mesta Brezno, ktorý patrí medzi špičku slovenského amatérskeho divadla. Predstavenie sa prvýkrát po desiatich rokoch opäť presunulo z komornej sály pod holé nebo a diváci tak mali o to zaujímavejší zážitok.

„Som veľmi rád, že po rokoch sa nám opäť podarilo obnoviť tradíciu divadelných predstavení pod holým nebom. Verím, že to bola veľmi dobrá prvá lastovička, ktorá pritiahla veľký počet divákov a veľmi spokojní boli aj samotní účinkujúci,“ zhodnotil predstavenie Maroš Krajčovič zo Stredoslovenského osvetového strediska.

Brezňania v tejto sezóne siahli po komédii srbského autora Miloša Nikoliča Kováči, ktorú s nimi režijne, ako hosť pripravil podľa prekladu Jána Jankoviča režisér Ľuboslav Majera, rodák z Báčskeho Petrovca na Vojvodine. Úlohu jeho asistentky prevzala veľmi talentovaná študentka réžie Fakulty dramatických umení Akadémie Umení v Banskej Bystrici Jana Ošvonková.
Hra Kováči je absurdnou, miestami trpkou komédiou, ktorá rozohráva spleť zložitých príbehov hlavných postáv. V príbehu sa dostaneme do kováčskej dielne, kdesi v Nemecku. Desiatky rokov po vojne sa tu stretnú traja kováči, bývalí vojaci – Nemec, Srb a Rus, aby rozplietli svoje nechcene prepletené osudy z vojny. Diváci videli nejednu prekvapivú zápletku, či situáciu.

Divadelné štvrtky v Stredoslovenskom osvetovom stredisku budú opäť pokračovať po letných prázdninách a už teraz sa tešíme, čo si pre nás v SOS tentokrát pripravia.

(pef), foto: Miroslav Zaťko

Pozri tiež

Pozvánka : DIVADELNÝ ŠTVRTOK

V novembrovom DIVADELNOM ŠTVRTKU prichádzame s ponukou ďalšieho výborného divadelného predstavenia. Pre milovníkov divadla sme …

2 komentáre

  1. p. Krajčovič, prestaňte klamať… ako ste dopadli v Ban.Bystrici so svojím skvelým výberom „Kováči“.. samé vulgarizmy… prepáče, ale to nestačí, že deti vychádzajú hlúpi zo škôl?! nevedia ani počítač bez kalkulačiek – mobilov, nevedia pravopis…. kam to spejeme? či ste tiež jeden z tých, ktorý chcú zničiť Slovensko? sú iné krajiny, ktoré je potrebné zničiť…

    • Maťo

      To je zaujímavé, že práve Vám vadí, že niekto neovláda pravopis. 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *