„Dobrí otcovia sú hrdinovia všedných dní… sú soľou života“

Dobrí otcovia sú hrdinovia všedných dní… sú soľou života“

– to je motto kampane, ktorej poslaním je verejne oceniť a celospoločensky poďakovať otcom za ich starostlivosť, podporu, záujem a lásku. Vyzdvihnúť hodnotu dobrého otcovstva pre šťastie dieťaťa a jeho matky, pre prosperitu komunity a spoločnosti.

Komunikačno-zážitková kampaň SLOVENSKO POTREBUJE DOBRÝCH OTCOV vstúpila do III. ročníka. Jej hlavným cieľom je spopularizovať oslavy Svetového dňa otcov na Slovensku. Výťažok celoslovenského projektu podporí Detskú linku záchrany 0800 12 12 12, ktorá ročne pomôže takmer 5-tisíc deťom a mládeži do 18 rokov a prevádzkuje ju Centrum Slniečko, n.o.

Oslava Dňa otcov bude v Banskej Bystrici prebiehať so zaujímavým programom:

9. júna o 10,00 hod.:  Výstava detských prác Môj dobrý ocko v Historickej radnici, vernisáž bude trvať až do 21. júna.

20. júna: Celodenný komunitný happening Slovensko potrebuje dobrých otcov 2015 v areáli Komunitného centra Fončorda a Centra voľného času Havranské.
Pripravený je bohatý a pestrý program – súťaže, hry a tvorivé dielne pre malých i veľkých, ďakovná stena odkazov pre dobrých otcov, občerstvenie pri komunitnom stole, súťaž o NAJ koláčik pre ocka, posedenie v exteriérovej obývačke, čítanie rozprávok a príbehov o dobrých otcoch, detský záhradný kútik, piknik zóna, trampolínky a skákací hrad, maľovanie na tvár, súťaže otcov a detí: cyklozručnosti, discgolf, cornhole, kalčeto, basketbal, stolný tenis, šachový turnaj starí otcovia + deti + vnúčatá, zóna zdravia, mobilný reflexný chodník, či workshop s psychológom na tému – ako byť dobrým otcom. Na pódiu vystúpi hudobná skupina Pas de Pitie, deti z Tanečnej školy Janette Fáberovej, deti z Detského hudobného Centra Sonyta Music, Miroslav Kapusta bude čítať deťom a k tomu všetkému každú druhú hodinu bude vyžrebovaná rodinná tombola. Moderuje Anita Fáková.

21. júna sa pozornosť presunie na galaprogram do Divadla Malá scéna STU v Bratislave, kde budú ocenení víťazi celoslovenskej facebookovej súťaže o titul Dobrý otec 2015. Kandidáti na tento titul sú aj z nášho regiónu. Pozrite si www.dobriotcovia.sk a fanúšikovskú stránku kampane na Facebooku s rovnakým názvom „Slovensko potrebuje dobrých otcov“, kde môžete ešte stále prihlásiť do súťaže Dobrý otec 2015 aj vášho dobrého otca alebo starého otca, alebo aspoň hlasovať za najkrajší skutočný otcovský príbeh.

Banska Bystrica_Slovensko potrebuje dobrych otcov-page-001

TS Slovensko potrebuje dobrých otcov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *