DORA Gallery pozýva na výstavu Nevšednosť vo všednosti

Nevšednosť vo všednosti predstaví mladá autorka Júlia Spišiak Vereščáková na rovnomennej výstave v banskobystrickej galérii súčasného umenia DORA Gallery. Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 2. novembra.

Júliu Spišiak Vereščákovú už v detstve obklopovalo umenie rozličného druhu. Výtvarnej tvorbe, tancu, spevu a hre na klavíri sa venovala od svojich šiestich rokov až do stredoškolských čias. Tie prežila na strednej umeleckej škole v Kežmarku, kde vyštudovala odbor propagačné výtvarníctvo. Práve tam sa, okrem iného, zoznámila s technikou olejomaľby, ktorej ostala verná dodnes. Po nasledujúcich rokoch externého štúdia na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity, v odbore masmediálna komunikácia, sa rozhodla venovať umeleckej maľbe na plný úväzok.

Kvôli viacerým zlozvykom nazýva samú seba „chodiaci zlozvyk”. Jedným z nich je, ako sama tvrdí, chronické rýpanie sa v minulosti. Páve v minulosti, konkrétne v umení, však nachádza nekonečný zdroj inšpirácie, pričom východiskovým bodom sa pre ňu stal syntetický kubizmus a expresionizmus. Vo svojich obrazoch sa snaží zachytiť bežných ľudí, zážitky, veci ale aj svoje súkromné skúsenosti a pocity, ktoré jej pripadajú výnimočné, nevšedné už v danom momente, alebo až časom, keď sa z nich stanú už len spomienky.

Nevšednosť vo všednosti vo svojom ponímaní predstaví Júlia Spišiak Vereščáková na výstave v banskobystrickej súkromnej galérii súčasného umenia DORA Gallery. Vernisáž výstavy sa uskutoční už vo štvrtok 2. novembra 2023 o 18.00 h v priestoroch galérie na Belvederi (Nad Plážou 23). Výstava potrvá do 1. decembra tohto roku.

 

 Dora Gallery, foto – archív galérie

Pozri tiež

Na Technickej univerzite vo Zvolene nájdu študenti nový priestor pre sebarozvoj

Úplne prvý Welcome Hub Banskobystrického kraja včera slávnostne otvorili na Technickej univerzite vo Zvolene. Slúžiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *