Európsky unikátna filmová prehliadka na amfiteátri už siedmykrát v Banskej Bystrici

OZ za! amfiteáter pozýva na 7. ročník Prehliadky panoramatických filmov [ppf] na Banskobystrický amfiteáter Paľa Bielika. Tá sa uskutoční aj tento rok počas Dní mesta, a to v piatok-nedeľu, 17. – 19. júna, pričom výnimočne je pridané ešte jedno 70mm premietanie aj na poslednú júnovú nedeľu 26. 6. 2022.

Diváci a diváčky sa môžu tešiť na 70mm novinku Smrť na Níle (2022) a zároveň “klasiky 80. rokov”: Chorus Line (1985), Votrelci (1986) a Priepasť (1989). „Siedmy ročník Prehliadky je trochu špeciálny tým, že máme k dispozícii až štyri 70mm filmové kópie, a tak je prehliadka po prvýkrát štvordňová. Dva z filmov, teda Votrelci a Priepasť, sú režisérskym počinom Jamesa Camerona a jeho tvorbe zároveň venujeme nedeľné predstavenia tejto sezóny Letného kina. Technickou zaujímavosťou je, že okrem filmu Smrť na Níle, tieto staršie filmové kópie pochádzajú z nemecky hovoriacich krajín a majú teda dabované zvukové stopy, no vďaka systému, ktorý vyvinul náš premietač Ivan Školuda, sa môžu premietať s originálnym zvukom, ktorý je počítačovo presne synchronizovaný s rýchlosťou premietacieho stroja a diváci by nemali nič spoznať.“ upresňuje premietač z OZ za! amfiteater Michal Jaso.

Banskobystrický amfiteáter Paľa Bielika je jediný v Európe, ktorý je pod holým nebom schopný premietať panoramatické 70mm filmy. „Okrem celovečerných filmov máme pripravené aj krátke ukážky, takže prehliadka umožní fanúšikom vidieť a počuť rôzne formáty 70mm filmu aj s odborným vysvetlením pred filmami. Zároveň ako každý rok, tak aj tento rok si môžete dohodnúť prehliadku premietacej kabíny aj s odborným výkladom premietačov.“ dopĺňa premietač Ivan Školuda.

Online predpredaj vstupeniek je spustený na webovej stránke letnekino.bbamfiteater.sk so zvýhodneným vstupným 6€ v predpredaji. Tu je zverejnený aj kompletný júnový program, pričom aktuálne informácie je možné naďalej sledovať na facebookovej stránke www.facebook.com/amfik.bb.

OZ za! amfiteáter, Juraj Havlík

Pozri tiež

SAD Zvolen na súde žiada platbu za neodjazdené kilometre, poslanci ho vyzvali, aby žalobu stiahol

Krajské zastupiteľstvo dnes prijalo uznesenie, ktorým vyzýva dopravcu SAD Zvolen, aby stiahol svoju žalobu o uhradenie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *