EXKLUZÍVNE: Lúčnica zaplnila športovú halu a zožala standing ovation

V piatok 6. novembra zažila Banská Bystrica folklórny sviatok. V športovej hale na Štiavničkách vystúpil umelecký súbor Lúčnica.

Umelecký súbor Lúčnica predstavil reprezentačný program, ktorý je výberom najúspešnejších programov a reprezentuje najcharakteristickejšie folklórne oblasti Slovenska. Dramaturgia je uspôsobená tak, že zachytáva rozmanité umelecké prejavy bohatej ľudovej tradície v tanci, v hudbe a kroji, od jemných ženských tancov cez hravé a vtipné, až po temperamentné párové a virtuózne mužské tance.

Diváci tak mohli vidieť skutočne to najlepšie z Lúčnice vo všetkých zmysloch slova. Lúčnica reprezentuje ľudové piesne, hudbu, tanec, či kroje z celého Slovenska a svojim majstrovstvom a fantáziou, inšpirovaná ľudovou tradíciou, vytvára scénické obrazy s vysokým umeleckým nábojom a zároveň zachováva originalitu tancov. Vo svojej 65-ročnej histórii bolo členmi Lúčnice cez 2000 mladých ľudí. Lúčnica svojim umením, krásou, mladosťou, poéziou a temperamentom očarila divákov nielen doma, ale aj vo vyše 60-tich štátoch Európy, Ázie, Afriky, Ameriky a Austrálie ako kultúrna reprezentácia Slovenskej republiky (pred rokom 1993 – Československa).

Obrovské ovácie, neopísateľná energia, skvelý zážitok a niekoľkominútové standing ovation. Tak by sa dalo v pár slovách opísať vystúpenie Lúčnice pred viac ako tisícovým publikom v banskobystrickej športovej hale.

Pokiaľ však milujete folklór, nie je vám cudzia ani popová hudba a chcete si užiť netradičné spojenie s jednou z najúspešnejších slovenských kapiel I.M.T Smile, tak po minuloročnom obrovskom úspechu a tohtoročných festivalových vystúpeniach prichádzajú tieto dve telesá opäť so svojim spoločným programom Made in Slovakia, ktoré vypredáva najväčšie haly na Slovensku. Všetky dôležité informácie nájdete na internete.

(pef)

Pozri tiež

Barbora Palovičová: Lúčnica bola pre mňa skutočným poslaním

Barbora Palovičová je rodená Banskobystričanka a dalo by sa povedať, že aj rodená folkloristka. Od …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *