Febiofest predstaví filmové novinky aj v Banskej Bystrici

Necelý týždeň po svojej bratislavskej časti predstaví Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest to najlepšie zo svojho 24. ročníka aj v Banskej Bystrici. Miestom, kde bystrické publikum od 13. do 16. marca 2017 natrafí na kvalitné filmové zážitky, bude už tradične Filmový klub v Múzeu SNP.

Filmový festival Febiofest v Banskej Bystrici otvorí česko-slovenská novinka režiséra Bohdana Slámu Bába z ledu, v ktorej hviezdi herecká dvojica Zuzana Kronerová a Pavel Nový. Premiéry slovenských a českých titulov budu v tomto roku programu bystrického Febiofestu dominovať. Diváci a divácky tak uvidia aj posledný film renomovaného režiséra Jana Němca Vlk z Královských Vinohrad, alebo novinku dokumentaristu Roberta Kirchhoffa Diera v hlave venovaná zložitej a nezmapovanej téme rómskeho holokaustu.

Medzi najočakávanejšie snímky Febiofestu patrí aj koprodukčný film režisérky Agnieszky Holland Cez kosti mŕtvych. Ten vnikal aj v koprodukcii so Slovenskom a z februárového Berlinale si odniesol Strieborného medveďa. Ďalšia rešpektovaná osobnosť klubového filmu, dokumentarista Miroslav Janek, v minulom roku uviedol svoj nový Normální autistický film, slovenskú premiéru má práve na Febiofeste. Zahraničné premiéry zastúpi v Banskej Bystrici zastúpi dokument Hitchcock/Truffaut, ktorý hovorí o týždňovom stretnutí dvoch slávnych režisérskych mien a očakávaná dráma Jackie s Natalie Portman v úlohe Jacqueline Kennedyovej, veľkej ikony 20. storočia.

Program 24. MFFK Febiofest 2017 – Banská Bystrica:

13.3.2017
19:30 Bába z ledu (FB event / trailer)

14.3.2017
18:00 Hitchcock/Truffaut (FB event / trailer)
20:00 Cez kosti mŕtvych (FB event / trailer)

 

15.3.2017

18:00 Vlk z Královských Vinohrad (FB event / trailer)

20:00 Diera v hlave (FB event / trailer)

 

16.3.2017
18:00 Normální autistický film (FB event / trailer)
20:00 Jackie (FB event / trailer)

 

Viac informácií o aktivitách Filmového klubu nájdete na: www.facebook.com/bbfilmklub

TS organizátorov

Pozri tiež

Febiofest prinesie v slovenskej predpremiére oscarových nominantov

Oscarových nominantov aj snímky ocenené na festivale v Cannes ponúkne Medzinárodný festival klubových filmov Febiofest …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *