Festival Mičinský pitvor opäť zavíta aj na banskobystrické námestie

Prípravy na siedmy ročník multižánrového festivalu Mičinský pitvor sú v plnom prúde. Festival sa uskutoční počas druhého júnového týždňa v uličkách Hornej Mičinej.

Jedinečné podujatie, akým festival Mičinský pitvor nesporne je, charakterizuje fenomén „Nového cirkusu“ a tak sa jeho malí aj veľkí návštevníci a návštevníčky už tradične môžu tešiť na nezabudnuteľné umenie veselých klaunov, akrobatov, hercov a hudobníkov. Siedmy ročník festivalu sa uskutoční v dňoch 9. až 11. júna v uličkách Hornej Mičinej neďaleko Banskej Bystrice a prinesie množstvo predstavení, koncertov, diskusií, workshopov či aktivít pre všetkých umeniachtivých, bez rozdielu veku a schopností.

Mičinský pitvor tento rok opäť zavíta aj do ulíc Banskej Bystrice. V pondelok 6. júna na Námestí SNP festival symbolicky otvorí skvelé pouličné divadlo Bežkárska odysea v podaní pražského zoskupenia Bratři v tricku.

V programe festivalu od štvrtka 9. júna do soboty 11. júna na ihrisku v Hornej Mičinej vystúpia a malých aj veľkých divákov pobavia Bábkové divadlo Morgonrock, Odivo, Teáter Komika, zahrajú, zaspievajú a do tanca podnietia kapely Le Payaco, Puding pani Elvisovej ako aj Andy Lou. Svoje umenie predvedie akrobatická skupina Losers Cirque Company, ktorej domovskou scénou je pražské Divadlo BRAVO! Ďalej to bude Trio Olga (Monika Haasová a Péter Cseri), žonglérske trio Cirkus Mavakanza, ale aj Svedkovia Liehovovi, ktorí prinesú na festival „svedectvo o jedinom a pravom zhasiteľovi smäda Liehovi Špiritovi, ktorý bol za nás vypálený a do fľaše daný…“. Samozrejme, nebude chýbať ani patrónka Mičinského pitvora Kristína Tormová a obľúbení, stáli hostia festivalu Kyselí Krastafci či slovenský rekordman v žonglovaní Stano Mečiar a ďalší.  Ľúbezný „festivalový inventár“ Martin Geišberg  spolu s Ondrejom Kovaľom zahrajú vo štvrtok 9. júna večer na nádvorí Robotníckeho domu v Banskej Bystrici (20:00 h).

Mičinský pitvor 2021: www.youtube.com/watch?v=1P67R6iCra4

Sledujte www.micinskypitvor.sk a https://www.facebook.com/micinskypitvor, kde nájdete pravidelne aktualizované informácie o festivale a jeho programe. Tiež už máte možnosť zakúpiť si vstupenky v predpredaji na: https://www.ticketlive.sk/sk/event/micinsky-pitvor-microsite-2022.

Organizátorom divadelno-hudobného festivalu Mičinský pitvor je OZ Umenie na Hornej. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Banskobystrický samosprávny kraj, Mesto Banská Bystrica a Oblastná organizácia cestovného ruchu.

Anna Gudzová, foto: archív Mičinský pitvor

Pozri tiež

Únia miest Slovenska (ÚMS) apeluje na NR SR – Stiahnite tie nezmyselné návrhy

ÚMS – o pomoc požiadame aj prezidentku SR. Mestá sú opäť vystavené podrazom zo strany …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *