Festival Rockscape už tento víkend opäť naplní amfiteáter

Po nedeľnej metalovej nakladačke v podobe fínskej formácie Nightwish otvorí banskobystrický Amfiteáter Paľa Bielika opäť svoje brány. V piatok a v sobotu (19. – 20. júna 2015) sa na ňom po druhýkrát uskutoční mestský hudobný festival Rockscape 2015.

„Myslím si, že sa nám podarilo pripraviť veľmi atraktívny program. Okrem zahraničných účinkujúcich na festivale vystúpi to najlepšie, čo na Slovensku máme. Piatkový line-up je viac alternatívny a sobota poriadne rocková,“ približuje riaditeľ festivalu Rasťo Škrinár.

Rovnako ako minulý rok bude program prebiehať na dvoch pódiách, na hlavnom pódiu pred premietacou plochou a taktiež v šapitó. Na festivale vystúpi až 21 kapiel a žiadne vystúpenia sa nebudú prekrývať, čiže si budú môcť návštevníci vypočuť všetky kapely.

Brány amfiteátra sa otvoria v piatok o 16. hodine a „cezpoľní“ budú mať opäť možnosť v areáli amfiteátra stanovať. Program začína o 18. hodine vystúpením banskobystrickej kapely Humanoid a oficiálne otvorenie festivalu prebehne na hlavnom pódiu o 18.50 pod taktovkou Braňa Jobusa a Vrbovských víťazov.

Piatok je venovaný slovenskej scéne a postupne sa predstavia kapely ako napríklad Vrbovskí víťazi, Chiki liki tu-a, Puding pani Elvisovej, či Zlokot a najväčším ťahákom bude skupina Para, ktorá vystúpi spoločne so Sendreiovcami. Svoju premiéru absolvuje aj nová bystrická formácia Chybné vzory, ktorá je v zložená z členov kultovej kapely 100 múch.

Sobotný line-up je podstatne rockovejší a program začína o 16.45 vystúpením detí z hudobno-tanečného štúdia Zvolen. Predstavia sa kapely ako Shadow of television, Hard to say, ale aj kapela Millhouse, ktorá sa veľmi dobre predviedla v nedeľu ako predskokan fínskych Nightwish. Marián Greksa sa predstaví s novým programom Grexabat, vystúpi aj slovenská punková legenda Zóna A. Veľkým lákadlom je určite aj nórska kapela The Carburetors, ktorej hudba je spojením boogie rock and rollu a heavy metalu a tešiť sa môžete aj na slovenskú punk-rockovú legendu Horkýže Slíže. Záver festivalu bude patriť spoločnému vystúpeniu The Carburetors a kapely JB.

Ceny jednodňových vstupeniek sú v predpredaji 13 eur (na mieste 15 eur) a dvojdňová permanentka vás vyjde na 19 eur (25 eur na mieste). Napriek tomu, že nie sú plánované dopravné obmedzenia a aj Cesta na amfiteáter bude prístupná aj pre autá, Banskobystričanom odporúčame prísť pešo alebo využiť mestskú hromadnú dopravu.

(pef), foto: Rockscape

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *