Pozvánka na fončorďácke palacinkové komunitné hody

Komunitné hody v meste pod Urpínom, na  sídlisku Fončorda sú už niekoľko rokov obľúbenou tradíciou.

V meste pod Urpínom, na sídlisku  Fončorda sa aj tento rok 2.12.2022, uskutoční  obľúbené podujatie Fončorďácke komunitné hody. 10. ročník tradičného komunitného podujatia je venované všetkým komunitám.
V komunitnom centre Fončorda sa bude  piecť, ochutnávať, tvoriť a učiť sa o jedle. Nebudú chýbať ochutnávky, škola pečenia palaciniek, kreatívne plnenie a dekorovanie i cukrárske tajomstvá. Pre celiatikov bude palacinková poradňa. Obohatením akcie bude burza sladkých i slaných receptov, ako aj tvorenie z palacinkového cesta.  Zapojiť sa bude možné aj do súťaže o naj palacinku.

Po predchádzajúcich Fončorďáckych hodoch jablkových, medových, medovníčkových, muffinkových, paradajkových, zemiakových, strukovinových, cestovinových a mrkvových, sa môžu  všetci tešiť na FONČORĎÁCKE PALACINKOVÉ HODY. A budeže to pestré- na slano, na sladko, s rôznymi náplňami, zistíte kto ich ako robí a má rád, ako ich pripraviť gurmánsky i pre ľudí s výživovými a zdravotnými obmedzeniami.

V piatok popoludní sa tešia na všetkých fanúšikov palaciniek, v Komunitnom centre Fončorda na Havranskom 9 v Banskej Bystrici.

zč, foto: pixabay

Pozri tiež

Stredoveké fresky na Gemeri ožívajú vďaka študentom umenia

Kostoly so značkou Európske dedičstvo sa stávajú miestom inšpirácie mladej generácie umelcov. V rámci projektu združenia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *