FOTO: 6. ročník benefičného koncertu Osmidiv prilákal stovky ľudí

Už po šiestykrát sa v nedeľu 23. augusta konal na amfiteátri v Banskej Štiavnici benefičný koncert Osmidiv. Aj tento rok prilákal kvalitný line up množstvo ľudí.

Na hlavnom pódiu sa divákom predstavil Jozef Kurilák, Robo Grigorov, či kapely takých zvučných mien ako Peter Bič Projekt, Chiki Liki Tu-a a Para, ale aj bratislavské divadlo Agapé. Na menšom pódiu v podkroví si mohli diváci vypočuť Roba Miklu, prešovskú punk-rockovú kapelu Odtiaľ Potiaľ, či formáciu ESO feat. JOKKERS. Pre návštevníkov si organizátori aj tento rok pripravili bohatý sprievodný program. Mohli si vyskúšať prútikárstvo, enkaustiku – maľovanie horúcim voskom, streľbu z luku alebo kuše, razenie mincí, či výrobu šperkov z drôtu a kožených doplnkov. Vstupné bolo pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím bezplatné.

Po prvom koncerte sme si uvedomili, že existuje aj takýto spôsob charity, priniesť im kultúru. Veľmi sa z toho tešia, keďže sú celý rok zavretí v ústavoch a nemajú možnosť sa zúčastniť podobného podujatia. Život je ako chlieb, je to nejaký základ, no kultúra je soľou, bez ktorej nám život tak nechutí. Zmyslom celého podujatia je darovať ľuďom s postihnutím hodnotný umelecký zážitok,“ hovorí organizátor podujatia Milan Štefánik.

Milan Štefánik je asistentom manažéra známej slovenskej skupiny IMT Smile, no so svojim občianskym združením organizuje mnohé kultúrne benefičné podujatia spojené s náučno-výchovnými workshopmi pre mentálne a zdravotne postihnutých na Slovensku. Na festivale zároveň oslávil svoje nedávne štyridsiate narodeniny a my sa pripájame ku gratulantom a prajeme mu veľa energie na takéto skvelé projekty. Skvelú atmosféru vám priblíži fotogaléria.

(pef)

Pozri tiež

Benefičné podujatie Osmidiv v Banskej Štiavnici sa nieslo v znamení magickej trinástky.

Číslo 13. Pre niekoho šťastné, pre niekoho nešťastné. Pre organizátora benefičného festivalu Osmidiv, Milana Štefánika, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *