Foto: Detský jarmok na sídlisku Fončorda a ušľachtilá zbierka školských vecí

V areáli  Centra voľného času Havranské na sídlisku Fončorda v Banskej Bystrici to koncom prázdnin v piatok  (31.08.) žilo detským jarmokom. Deti čakali rôzne atrakcie, skákací hrad, športové aktivity a netradičná burza školských potrieb.

Deti si mohli vyskúšať športové aktivity ako cornhole, discgolf, floorgbal, tvorivý stánok, atletickú škôlku, mohli si vyzdobiť si perník. Obľúbené bolo zdobenie varešiek a najobľúbenejšie šantenie na skákacom hrade od spoločnosti BCF.  Maľovanie na tvár si nechal utiecť málokto. Lahodné čučoriedkové, nutelové či malinové palacinky naplnili prázdne brušká.

V „eko obývačke“ komunitného centra Fončorda prebiehali neformálne rozhovory a každý si našiel svoje kľudné miestečko.

Komunitné centrum pripravilo aj tento rok zbierku školských potrieb, ktoré zbieralo už počas letných prázdnin.  Cieľom bolo pomôcť rodinám zo sociálne slabších pomerov, ktoré si na detský jarmok  prišli vyzdvihnúť veci.  Školské tašky, peračníky, zošity, knihy, pravítka, kufríky, vrecká a rôzne školské potreby nosili ľudia aj počas podujatia a tešili sa z toho, že aj takto sa dá pomáhať.

„Veci, ktoré zostali budú postupne odovzdané do rodín a do krízového centra. „

povedali koordinátorky komunitného centra Fončorda.

Organizátorom podujatia bolo Centrum voľného času Havranské, ktoré predstavilo návštevníkom svoje aktivity na ďalší školský rok. Deti sa mohli počas podujatia zapísať na ponúkané krúžky a odniesť si sladkú odmenu.

ek, foto: redakčné

 

Pozri tiež

Pozvánka: Detský jarmok a ušľachtilá zbierka školských vecí

V areáli  Centra voľného času Havranské na sídlisku Fončorda v Banskej Bystrici to koncom prázdnin …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *