Foto : DFS Drienka oslávila 10. výročie vzniku

V dňoch 30.11, 1.12, 2.12 a 9.12 bol pri príležitosti 10. výročia Detského folklórneho súboru Drienka zo Slovenskej Ľupče uvedený slávnostný galaprogram pod názvom SPOMIENKY PRE BUDÚCNOSŤ. 

Počas programu sa na pódiu vystriedalo množstvo detí (161), od najmenších po najstarších, ktoré odprezentovali tance a piesne z oblasti Horehronia, Podpoľania a Gemera. Pri každom jednom tanci sa snažili vytvoriť krásnu atmosféru a ukázať nielen to, čo sa naučili, ale najmä ako oni vnímajú tradície a zvyky minulých generácií pretavené do tancov. Celým programom sprevádzala tanečníkov  ľudová hudba súboru pod taktovkou Tamary Palesch, ktorá sa predviedla aj spevným sólom Jána Bangu. Na pódiu zažiarili aj sólisti – inštrumentalisti v hre na píšťalku Alík Barta a v hre na zvonce Riško Baczo.

Námet scenáru programu vychádzal z myšlienky, že miesto, ktoré je nositeľom nielen lásky, porozumenia, ale aj zvykov a tradícií, je náš domov. Práve hrdosť a uvedomenie si hodnoty toho „nášho“ tradičného, jedinečného a vzácneho je práve v tejto „pretechnizovanej“ dobe veľmi potrebné.  Pretože budovanie lásky k tradíciám, k folklóru, a tým aj k hrdosti národu začína v rodine, v našom domove. Ďakujeme veľmi pekne moderátorom (Maťke Fúdorovej, Kubkovi Dlhošovi, Emke Kováčikovej, Emke Krnáčovej, Jurkovi Turanskému a Miške Zajacovej), ktorí dokázali svojimi výkonmi túto myšlienku zhmotniť.

Obrovské ĎAKUJEM patrí všetkým deťom Drienky, že vytvorili pre mnohých nezabudnuteľný a neopakovateľný zážitok. Ďakujeme aj rodičom, ktorí túto intenzívnu prípravu s nami zvládli. Za podporu ďakujeme obom našim riaditeľom ZUŠ v Slovenskej Ľupči – Ivkovi Petríkovi a Rasťovi Kašiarovi. Bez záštity a finančnej podpory nášho zriaďovateľa Obce Slovenská Ľupča v zastúpení Rolandom Lamperom by sa nám to nepodarilo v takej podobe, v akej ste to mali možnosť vidieť.

Ďakujeme všetkým podporovateľom, sponzorom i všetkým ľuďom, ktorí sa na programe podieľali alebo naň prišli, naše deti ocenili potleskom, či slovom uznania. Veľmi si vážime podporu od každého jedného z Vás.

V tomto vianočnom období Vám prajeme veľa lásky, porozumenia, spokojnosti i pokojnosti. Nech sú tieto sviatky naplnené šťastím a každodennými radosťami.

Vedenie DFS Drienka

Pozri tiež

Na Technickej univerzite vo Zvolene nájdu študenti nový priestor pre sebarozvoj

Úplne prvý Welcome Hub Banskobystrického kraja včera slávnostne otvorili na Technickej univerzite vo Zvolene. Slúžiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *