Foto: Druhá šanca pre knihy v meste pod Urpínom

V meste pod Urpínom sa v nedeľu  26. marca uskutočnil  tretí ročník netradičného podujatia Knižný jarmok. Tento rok sa podujatie presunulo z banskobystrického námestia do obchodného domu Europa Shopping Center. Knižný jarmok otvoril svoje brány  v  nedeľu o 9-tej hodine a mnohí tam už čakali aj pol hodinu pred otvorením, aby našli najlepšie tituly.  Všetci, ktorí sa zúčastnili  na jarmoku si mohli vybrať knižku, za symbolické 1 euro. K výberu bude bolo vyše 10 000 kníh rôznych žánrov – romány, scifi, rozprávkové, encyklopédie, kuchárske, ezoterické, historické,  cudzojazyčné, odborné, slovníky i beletria….

Zbierka kníh môže byť zaujímavým a pestrým hobby. Niektorí ľudia si zbierajú knihy podľa určitého žánru alebo autora, iní podľa veku alebo výtlačnosti. Niektorí zbierajú staré a vzácne knihy, iní sú zasa zameraní na modernú literatúru. Zbierka kníh môže byť aj súčasťou interiéru domu či bytu a poskytnúť mu tak osobitý a jedinečný šmrnc. Výhodou je aj to, že knihy môžu byť zdrojom vedomostí a relaxácie a ich čítanie môže byť príjemnou formou voľného času.

Do zbierky sa zapojili knižnými darmi, aj obecné úrady obcí Bardoňovo, Pozba a Beša. Z mesta pod Urpínom sa zapojili základné školy.

Vyzbieraný výťažok z knižného jarmoku  bude venovaný pre organizovanie letného tábora pre deti zo znezvýhodnených rodín a pre ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkých životných situáciách.

Podujatím  sprevádzala obľúbená moderátorka Anita Fáková. Obohatením podujatia bolo maľovanie na tvár i  predstavenie zaujímavých spisovateľov, ako Anna Drevická, Jana Chorvátová, Norbert Valakovič a detská spisovateľka Zuzana Kubašáková.

Nechýbala  bohatá tombola, kde jednou z hlavných cien bol víkendový pobyt v hoteli Šachtičky.

„Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na naše podujatie a odniesli si čo i len jednu knihu. Verím, že obohatili svoju knižnicu a podporili zmysluplnú vec. Vďaka všetkým dobrovoľníkom, ktorých bolo vyše 34 a venovali svoj čas a energiu, čo je v tejto dobe vzácne a v neposlednom rade vďaka autorom, ktorí obohatili podujatie predstavením svojej tvorby.  Ďakujeme, aj všetkým partnerom a zapojeným školám, ako aj  Europa SC za priestory na konanie podujatia a spoluprácu.  Spolu sa nám opäť podarila skvelá vec!“

povedala Erika Karová, členka organizačného tímu.

„Za mesiac sme dokázali neuveriteľné. 3. ročník projektu Knižný jarmok – dajme knihám druhú šancu mal veľký úspech a podarilo sa vyzbierať 5 005,80 eur, ktoré budú použité na realizáciu letného tábora pre deti z rodín s ťažkými životnými situáciami. Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, návštevníkom a partnerom, bez ktorých by to nebolo možné.“

povedala Miroslava Zvončeková, členka organizačného tímu.

Organizátorom podujatia bolo občianske združenie Pod krídlami anjelov.

zdroj a foto: Pod krídlami anjelov

Pozri tiež

Nedeľa v Medenom hámri v znamení humoru

OZ ZA! Medený hámor v spolupráci s mestom Banská Bystrica pozýva 16. júna o 16:30 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *