Foto: Festival Fubaby 2018 otvorený s účasťou ministerky kultúry SR

Dnes približne o 16.30 hod. sa v nákupnom centre ESC Európa zišli priaznivci umenia, aby spolu otvorili už 7. ročník Festivalu umenia a dizajnu Banská Bystrica Fubaby 2018.

Pri otváraní podujatia sa predviedli fantastickí fantastickou hrou na gitaru vyšperkovanú spevom David Bílek so spevákom a hudobníkom Dominikom Laukom. Na otváraní všetkých prítomných privítal obľúbený moderátor Richard Vrablec, ktorý bude sprievodcom celého podujatia.

Okrem vzácnych hostí, medzi ktorými nechýbali podporovatelia úžasného festivalu sa objavil jeden špeciálny hosť. Do Banskej Bystrice si našla cestu nová ministerka kultúry Ľubica Laššáková, ktorá si nenechala ujsť príležitosť byť súčasťou otvorenia podujatia s veľkou a rastúcou popularitou akou je festival FUBABY už siedmy rok okrášlený. Ministerka kultúry bola privítaná potleskom a vyjadrila podujatiu veľkú podporu. Za obetavých organizátorov sa predstavili Igor Šimeg a Marek Šlosár, ktorí prítomných oboznámili s bohatým programom, účastníkmi festivalu a zaželali všetkým čo najkrajšie zážitky z tohto jedinečného pudujatia.

Po oficiálnom otvorení podujatia boli všetci pozvaní na Nádvorie Radnice na Námestí SNP 1, kde sa konal otvárací šansónový koncert laureáta ZRNKA TALENTU – Tomáša Marianeka a speváčky, herečky a moderátorky SSTV PETRY SABOVEJ.

Lístky sú ešte stále v predaji a ak máte záujem o niektoré konkrétne predstavenie, či koncert neváhajte, to najlepšie na Vás ešte len čaká. Vstupenky si stále môžete kúpiť tu: http://www.fubaby.sk/

er, foto: mp

Pozri tiež

Medailová žatva pre chodcov z ŠK BCF Dukla BB  z mesta pod Urpínom

Päťdesiaty tretí ročník najstarších slovenských chodeckých pretekov Záhorácka dvadsiatka v Borskom Mikuláši  zo štatútom pretekov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *