FOTO: Jubilejný 10. ročník Na Badínskych vŕškach

Prvá augustová sobota patrila v Badíne folklóru, konal sa tu totiž jubilejný 10. ročník folklórneho stretnutia Na Badínskych vŕškach.

Program sobotného popoludnia začal Hronseckou lipovou ratolesťou –  tradičnými vystúpeniami najlepších detských spevákov ľudových piesní z 27. ročníka krajskej súťaže, divákom sa predstavila aj jedinečná dievčenská cigánska kapela Luna z Martina, známa folklórna skupina Heľpan z Heľpy a o zábavu sa postarala aj ľudová rozprávačka Ozefa Omáčkech z Krakovian, ktorá divákov bavila veselými príbehmi zo života.

Poobedie patrilo aj majstrovstvám vo varení fučky, ktorých sa zúčastnilo niekoľko družstiev z Badína aj okolia. Nesklamali domáci dobrovoľní hasiči, ktorí zabávali aj počas súťaže a svoj výkon brali športovo. Samozrejme bola možnosť sa aj osviežiť a dobre najesť. Pivo aj guláš tiekli potokmi.

Podvečer sa pri príležitosti 10. výročia ich založenia predstavila folklórna spevácka skupina Liesky v sprievode Milana Sibylu a ľudovej hudby Kataríny Jančíkovej, folklórna skupina Lubená z Poluvsia a folklórny program vyvrcholil vystúpením známeho folklórneho súboru Železiar z Košíc pod vedením choreografa Vladimíra Urbana, ktorý pôsobí na slovenskej folklórnej scéne od roku 1964 a patrí medzi najlepšie a najuznávanejšie súbory na Slovensku.

Tak ako sa patrí, zábava pokračovala do neskorých večerných hodín diskotékou o ktorú sa postaral Miroslav Turek.Bolo to veľmi príjemné popoludnie pri ľudovej hudbe aj rôznych dobrotách, ktoré prilákalo mnoho návštevníkov nielen z Badína ale aj z blízkeho okolia. Veď nazrite sami do našej fotogalérie.

(pef)

Pozri tiež

Foto: Slovenský deň kroja

V deň ústavy SR sa pri pamätníku SNP v meste pod Urpínom uskutočnil 4. ročník …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *