Foto : Lampiónový sprievod v Slovenskej Ľupči

Práve v čase, keď svetla je už pomenej, ulice obce Slovenská Ľupča zaplavili svetlá lampiónov.

Sprievod, ktorý sa uskutočnil v sobotu 19. novembra sprevádzala hudba a dobrá nálada.

S výnimkou dvoch rokov sa lampiónový sprievod alebo kedysi lampiónová paráda koná od roku 2008. Podujatie sa už tradične začalo pred Mestským kultúrnym strediskom, kde tú správnu atmosféru pripravili Materské centrum Kľúčik a Združenie rodičov pri ZŠ Slovenská Ľupča. O zábavu spolu so súťažami a aktivitami pre deti sa postarala p. Mariana Kovačechová.

Pred MKS bolo pripravené občerstvenie – koláčiky, popcorn, detský punč, čajík a pre rodičov aj varené vínko. Nechýbala výborná nálada, napriek chladnému počasiu ľudia mali k sebe o čosi bližšie. Cieľom podujatia je priniesť svetlo, lásku a radosť medzi ľudí a rozsvietiť ich srdcia láskou.

O organizáciu dopravy a bezpečný chod podujatia sa postaralo Obvodné oddelenie Policajného zboru v Slovenskej Ľupči, za čo im ďakujeme.

S finančnou podporou obce Slovenská Ľupča.

zč, foto : Matej Jakuš

Pozri tiež

Mestskí lesníci zasadia tento rok vyše 52-tisíc nových stromčekov

Lesy okolo Banskej Bystrice sú veľkou zásobárňou pitnej vody, nielen pre mesto, ale aj pre …

Jeden komentár

  1. Gabriela Švecová

    Zúčastnili sme sa ,veselá nálada a prekvapivo vysoká účasť všetkých vekových katagórií.Sprievod farebných svetielok,spomínanie na horiace sviečkové lampióny.
    Dobrý nápad pripraviť aj zábavu pre deti.
    Ďakujeme organizátorom a účasť svedčí o tom,že snaha spríjemniť spoluobčanom a hlavne deťom nevľúdne jesenné počasie sa opláca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *