foto: MDD -Cesta na hrad v Slovenskej Ľupči

Oslavy Medzinárodného dňa detí sa tento rok v Ľupči konali naozaj netradične. Pre deti bola pripravená cesta s výstupom na hrad, počas ktorej plnili mnoho zaujímavých úloh. Na svoje si prišli chlapci i dievčatá, výskumníci i športovci, vedátori i zabávači, proste všetky deti.  
Aby cesta na hrad bola bezpečná, potrebnú ochranu poskytli policajti z PZ Slovenská Ľupča, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Deti na hrad sprevádzali ich učitelia a vychovávatelia. Avšak aby sa v teréne nestratili, orientovali sa podľa mapy a pokynov pomocníkov deviatakov.

Deti absolvovali jedenásť stanovíšť. Ako prvé si vyskúšali vedomosti z histórie a z poznávania prírody. Ďalšou úlohou bolo poskladať puzzle a pokračovali cestou k obore, kde si mohli vyskúšať streľbu zo vzduchovky a vedomosti o dopravných značkách.  Malá prestávka na občerstvenie jabĺčkom určite každého potešila.

A hor  sa na športové aktivity s loptou, šikovne ju prekopať pomedzi kužele až do cieľa. Cestou do kopca deti spoznávali rastliny. Niektorí na výbornú a iní sa doučia. Na kopci si  vyskúšali kto je silnejší dievčatá alebo chlapci? Hoci sa lano šmýkalo, deti sa nevzdávali a posilnili sa pagáčikmi.

Ešte si poskákali vo vreciach, šípkami strieľali na terč a išlo im to výborne. S triedením odpadu tiež nemali najmenší problém a už ich čakala sladká odmena s džúsikom na hrade.

Posledné stanovište ich čakalo pod hradom. Trafiť sa do jabĺčka na Mimoňovi alebo do vlka na plastovej tabuli nebolo veru ľahké, ale nakoniec sa to každému predsa len podarilo. Podujatiu prialo aj počasie, čo len zvýšilo radosť všetkých prítomných. Netradičné MDD vyčarilo deťom úsmev na tvári  a radosť v očiach. Domov si odniesli pekný zážitok  a veríme, že i nové vedomosti či skúsenosti. Ďakujeme za krásne dopoludnie, ktoré sme si užili dosýtosti.
Organizátorom podujatia bola Rodičovská rada v spolupráci so ZŠ Sama Cambela. Za občerstvenie ďakujeme Potravinám s dušou v Slovenskej Ľupči.
Rodičovská rada ZŠ v Slovenskej Ľupči

Pozri tiež

Participatívny proces zameraný na obnovu mestského parku je ukončený, vyjadriť sa k nemu môže široká verejnosť

Cieľom participatívneho procesu bolo počas posledného polroka zvyšovať povedomie o histórii parku, informovať o limitoch z hľadiska …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *